Podział majątku po rozwodzie.

Mam straszny problem z samochodem, który kupiłam z mężem jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Ja jestem współwłaścicielem tego samochodu. Chciałam go sprzedać i oddać mu połowę pieniędzy za niego, tak by było najprościej. Niestety jest człowiekiem zawistnym i samochód zabrał i ja w obecnej chwili nie mam do tego samochodu żadnego dostępu ani do dokumentów. W tej chwili wyjechał i ma to daleko gdzieś. Teraz zaczęły mi przychodzić wezwania do zapłaty ubezpieczenia. Ja nie płace bo faktycznie nie mam tego samochodu więc dlaczego miałabym za niego płacić. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?? Czy mogę się go jakoś zrzec? Nie chce ponosić odpowiedzialności jeżeli będzie miał kolizje i przyjdzie płacić z własnej kieszeni bo auto nie jest ubezpieczone, a może tak zrobić bo on woli stracić niż żebym ja cokolwiek dostała co mi się należy. Tylko chciałabym jakoś odzyskać chociaż część pieniędzy za niego bo był kupiony za wspólne. Obecnie jesteśmy po rozwodzie. Czy jedynym sposobem byłoby zrobić podział majątku? Samochód jest warty jakieś 10000zł.
anonim cytuj
19-02-2024
Moje auto przez dwa lata stoi nie używane pod blokiem. Czy muszę płacić za niego OC? Owszem bo tak wynika z przepisów prawa.
 
anonim cytuj
19-02-2024
Czyli on będzie sobie jeździł tym samochodem, ja nie mogę nawet go wziąć ale do końca życia mam za niego płacić a on będzie mi się śmiał w twarz bo tak wynika z przepisów prawa? Nie mogę nic kompletnie zrobić?
 
anonim cytuj
19-02-2024
To wystarczy na pokrycie kary z UFG która wynosi 3500 zł
Jak dojdą koszta procesowe, komornicze i odsetki... no to może już nie starczyć
P.S. i mało kogo obchodzi, czy samochód użytkujesz... płacić OC musisz.
 
anonim cytuj
19-02-2024
A on nie musi płacić? Przecież jest właścicielem pojazdu. A co z podziałem majątku? To by rozwiązało sprawę?
 
anonim cytuj
19-02-2024
Odpowiadacie za opłatę solidarnie, ale zgadnij kogo łatwiej trafić, kolesia który "gdzieś jest" czy kobietę na miejscu?
Podział majątku rozwiązuje miedzy innymi takie kwestie jak "co z samochodem".
 
anonim cytuj
19-02-2024

Sugerowane Tematy

57statystyka-publiczna
Czyli zaniechanie nie jest karalne? Powiedzmy że czekam a telefon od rachmistrza ...
Sąsiedzi z piętra nade mną zakłócają wypoczynek dzienny
Proszę o pomoc.... jestem właścicielem mieszkania z lat 50-tych. Mieszkanie nade mną jest non stop wynajmowane. Problemem są cienkie stropy, w tym trzeszcząca podłoga. Od momentu zakupu mieszkania czuję się jak "więzień" we własnym lokum. Sąsiedzi z piętra nade mną zakłócają mi wypoczynek dzienny (bieganie non-stop, głośne stukanie/ walenie/ rzucanie o podłogę różnych przedmiotów) i nocny (sąsiad chodzi po trzeszczącej podłodze/ tup...
Opinia rzeczoznawcy.
Jestem w trakcie podziału majątku. Na skutek braku porozumienia z byłym mężem w ustaleniu wartości mieszkania i samochodu (jedno niebotycznie zawyżone przez niego drugie nierealnie niskie). Sąd powołał rzeczoznawców, których wycena jest zbieżna z wartościami podawanymi przeze mnie. Strategia mojego eks - to wykończenie mnie kosztami sądowymi, on pieniądze ma. Czy zawsze Sąd kosztami opinii obciąża strony po połowie? Postawa drugiej strony jest ni...
Problem ze zwrotem kaucji.
Wypowiedziałam umowę o najem mieszkania na czas określony za porozumieniem stron. Według umowy miałam czas na wyprowadzkę do 31 października, jednak właściciel mieszkania zaproponował telefoniczne, że odda mi kaucję pod warunkiem, że wyprowadzę się do 30 września. Umowa zawierała zapis, że w wypadku przedterminowego wypowiedzenia umowy kaucja przepada. Najważniejsze pytanie: czy w takim wypadku właściciel powinien oddać mi kaucję czy to tylko jeg...

Wyszukiwarka