Zaległe wynagrodzenie za pracę.

Witam serdecznie co zrobić w przypadku kiedy były szef zalega z wynagrodzeniem? Mąż miał podjąć pracę i był na trzech dniach próbnych podczas których normalnie pracował jak każdy inny pracownik. Zrezygnował z tej pracy z powodów osobistych i warunków pracy które tam były i od tamtego czasu nie chce wypłacić należnego wynagrodzenia odczytuje wiadomości i ignoruje je oraz nie odbiera telefonu. Mąż ma dowody że był wtedy w pracy w postaci zdjęć i wiadomości z szefem oraz współpracownikami. Co zrobić w takim przypadku? Są jakieś podstawy prawne żeby się domagać wynagrodzenia za te dni? Wiem też że dużo pracowników u niego nie ma nawet umowy...
anonim cytuj
23-01-2024
Wiesz miałem kiedyś takiego pracownika co raptem po drugim dniu powiedział, że niestety nie da rady i rezygnuje. Rozliczyliśmy się za te godziny, odwiozłem do domu i cześć. Jakieś 3 - 4 miesiące później jego żona spotyka mnie i pyta kiedy się z Markiem rozliczę za te 4 dni ( pracował 2) bo ona nie ma ani grosza... Ty jesteś całkowicie pewna, że ten pracodawca nie zapłacił, czy tylko ty tych pieniędzy nie zobaczyłaś? Znam wiele takich przypadków niestety.
 
anonim cytuj
23-01-2024
jestem na 1000% pewna że mu tych pieniędzy nie wypłacił. Jednym z powodów zwolnienia się jego było to (starał się o pracę jako kurier) że szef go zwyczajnie olał. Umówili się że codziennie rano będzie po niego przyjeżdżał kolega który będzie go uczył i pokazywał mu jak wygląda praca w czwartym dniu mąż wyczekał się ponad godzinę na zewnątrz na śniegu o piątej rano i nie dość że nikt po niego nie przyjechał to jeszcze nikt nie dał znać nie odbierał telefonu ani kolega który miał po niego przyjechać ani szef i od tamtej pory nie ma z nimi kompletnie kontaktu nie odpowiadają na sms-y ani nie odbierają telefonu. Więc grzecznie napisał do szefa że rezygnuje i prosi o wynagrodzenie.
 
anonim cytuj
23-01-2024
Najgorsze jest to że szef odczytał wiadomości ale nie odpowiada ani na smsy ani na telefony.
 
anonim cytuj
23-01-2024

Sugerowane Tematy

Czy zadatek jest zwrotny mimo rozwiązania/zerwania umowy?
Czy to prawda że jeżeli minie mniej niż 7 dni od podpisania umowy to zadatek jest zwrotny mimo rozwiązania/zerwania umowy przez klienta?...
Zmiana godzin a wolne
Mam pytanie. Pracuje na cały etat, szef zmniejszył godz pracy na 7 dziennie 6 dni w tygodniu. Czy w tym przypadku nie mamy prawa do wolnego za sobotę z racji zmniejszenia godzin pracy ? ...
Umowa kupna/sprzedaży samochodu
Witam, czy w umowie kupna sprzedaży (samochód) wymagany jest numer i seria dowodu? Czy bez tych danych umowa jest nieważna i nie da zarejestrować się samochodu? Kupujący chce napisać taką umowę, ponieważ nie ma ważnego dowodu ale według mnie jest ona nieważna....
Po jakim czasie traci się prawo do zachowku?
Mam pytanie, ile jest czasu żeby złożyć wniosek o zachowek?...

Wyszukiwarka