Aktualizacja treści księgi wieczystej.

Bardzo proszę o pomoc. W wyniku działu spadku zrzekłam się bez obowiązku spłaty domu oraz przynależącej do niej działki na rzecz siostry. I tu mam problem bo nie figuruje jako współwłaściciel tych działek o 2022 roku! A Pani z urzędu dzwoniła ze nie są zmienione księgi wieczyste i jest problem z naliczeniem podatku? A ja nie chce się wpisać jako współwłaściciel bo mim nie jestem.
Działka jest na osobnej księdze wieczystej i jest tylko ona w niej. Figurujemy tam po 1/2z siostra. Sąd niestety znajduje się w innym województwie niż była rozprawa i niż mieszkam. Jestem na l4 do końca marca ze względu na zagrożoną ciąże więc odpada wyjazd. Czy w tej księdze mogę wysłać listownie prośbę o wypis mnie z niej? Załączyłabym postanowienie sądu i opłatę? Na jakim wniosku? Czy to tak nie działa?
Z domem jeszcze gorzej bo to osobna księga wieczysta w której dodatkowo pozostają inne grunty które dalej są współwłasnością. Czy to nie jest tak ze nowy właściciel powinien zgłosić tą zmianę? I wyodrębni ten budynek do osobnej księgi?
anonim cytuj
14-12-2023
Kiedy przeprowadzono postępowanie spadkowe (dzień) a kiedy zgłosiłaś do US nabycie praw majątkowych w wyniku spadkobrania?
 
anonim cytuj
14-12-2023
Oj dawno. Spadek odziedziczyłyśmy jakoś w 2014 roku. Od razu zgłaszałam w US. To był spadek po tacie nie było podatku. W 2022 w wyniku częściowego działu spadku zrzekłam się budynku plus podwórka. Reszta jest dalej współwłasnością.
 
anonim cytuj
14-12-2023
Na początku myślałem, że chodzi o podatek naliczany przez US od nabytych praw majątkowych. A to dotyczy podatku od nieruchomości należnego gminie. Wystarczy w urzędzie przedstawić prawomocne postanowienie sądu o częściowym dziale spadku i zniesieniu współwłasności, w wyniku czego jedynym właścicielem nieruchomości została siostra. To leży w Twoim interesie. Zmiana prawa własności w tej KW, to obowiązek nabywcy.
 
anonim cytuj
14-12-2023
Jeśli od tego czasu nie zostały ujawnione Wasze prawa w KW do nieruchomości (wszystkich) to mogą być już wpisane ostrzeżenia o niezgodności treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym. Wykreślenie każdego ostrzeżenia będzie kosztowało. Ujawnić swoje prawa w KW to Wasz obowiązek.
 
anonim cytuj
14-12-2023
Do urzędu wysłałam kopię prawomocnego postanowienia sądu rozumiem że trzeba oryginał?
Ale to ujawnienie zmiany w księdze wieczystej da się dokonać na odległość? Niestety nie mam jak pojechać tam ze względu na to że musze leżeć w ciąży aż do marca.
 
anonim cytuj
14-12-2023
Bo właśnie nie bardzo rozumiem jak to zgłosić. Tam jest 5 pozycji w tej księdze. Jedna to dom odziedziczony przez siostrę. Czyli ja mam dla pozostałych czterech osobnych pozycji dla których jesteśmy współwłaścicielami zakładać nową księgę?
 
anonim cytuj
14-12-2023

Sugerowane Tematy

Jak obliczyć koszty utrzymania dziecka do alimentów?
Dzień dobry co wpisać i jak rozpisać wydatki na 4 dzieci do alimentów? Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać....
Rezygnacja z usług firmy cateringowej.
Cześć, moi rodzice zamówili catering ze słynnej z telewizji firmy i z którego chcieliby zrezygnować. Posiłki przestały dojeżdżać, kilkukrotnie brakowało któregoś dania (i wszyscy już wiedza o jaka firmę chodzi ? ) czy przyjechała zupełnie z inną kalorycznością. W przeciągu tygodnia brakowało przy tylko jednej diecie 3x podwieczorka, raz nie przyjechało nic.. Z biegiem czasu kurier przestał dostarczać pojemniki coraz częściej a spytany czemu tak j...
Sprzedaż działki otrzymanej w spadku.
Niedawno umarł mój tata i zostałam z mamą i bratem. Babcia z dziadkiem dawno nie żyją. Tata miał dwóch braci. Chcą sprzedać działkę po dziadkach. Wczoraj zadzwonił jeden z braci do mojej mamy i powiedział jej, że oni również mają udział w części mojego taty i dzieli się ona pomiędzy moją mamą, nami (mną i bratem) oraz braćmi taty. Powiedzieli że mają również prawo do samochodu taty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to prawda? Razem z bratem chci...
Podpisano umowę przedwstępna kupna sprzedaży mieszkania. Kontakt z kupującym urwał się, mijają kolejne miesiące, a z kupującym nie można się skontaktować
Witam. Bardzo proszę o radę Sytuacja wygląda następująco. Podpisano umowę przedwstępna kupna sprzedaży mieszkania (nie była to umowa notarialna) z zadatkiem bez podania terminu podpisania aktu notarialnego i kontakt z kupującym urwał się, po miesiącu kupujący wpłacił dodatkowa kwotę (zaliczkę) na prywatne konto w celu uspokojenie sprzedającego stosując wymówki (urlop wyjazd) ale mijają kolejne miesiące, płacony jest czynsz a z kupującym nie mo...

Wyszukiwarka