Aktualizacja treści księgi wieczystej.

Bardzo proszę o pomoc. W wyniku działu spadku zrzekłam się bez obowiązku spłaty domu oraz przynależącej do niej działki na rzecz siostry. I tu mam problem bo nie figuruje jako współwłaściciel tych działek o 2022 roku! A Pani z urzędu dzwoniła ze nie są zmienione księgi wieczyste i jest problem z naliczeniem podatku? A ja nie chce się wpisać jako współwłaściciel bo mim nie jestem.
Działka jest na osobnej księdze wieczystej i jest tylko ona w niej. Figurujemy tam po 1/2z siostra. Sąd niestety znajduje się w innym województwie niż była rozprawa i niż mieszkam. Jestem na l4 do końca marca ze względu na zagrożoną ciąże więc odpada wyjazd. Czy w tej księdze mogę wysłać listownie prośbę o wypis mnie z niej? Załączyłabym postanowienie sądu i opłatę? Na jakim wniosku? Czy to tak nie działa?
Z domem jeszcze gorzej bo to osobna księga wieczysta w której dodatkowo pozostają inne grunty które dalej są współwłasnością. Czy to nie jest tak ze nowy właściciel powinien zgłosić tą zmianę? I wyodrębni ten budynek do osobnej księgi?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka