Wypowiedzenie umowy po L4.

Moja siostra została zwolniona z pracy, po powrocie ze Zwolnienie lekarskiego. Była związana z pracodawca umowa na czas nieokreślony. Zwolnienie było spowodowane załamaniem nerwowym I trwało 3 miesiące. Pracodawca argumentuje swoja decyzje niekompetencja pracownika. Podając 6 dat na przestrzeni ostatniego półrocza, w których twierdzi ze siostra nie wywiązała się z powierzonych obowiązków. Kolejny argument który przedstawia to naruszenie warunków zwolnienie lekarskiego z powodu zdjęcia zrobionego na uczelni, na której studiuje.
anonim cytuj
05-12-2023
Odwołać się można zawsze, do Sądu Pracy, siostra ma na to 21 dni od otrzymania wypowiedzenia. Zarzut niewykonywania należycie obowiązków pracodawca musi udowodnić, same "nie radziła Pani sobie z powierzonymi obowiązkami to za mało. Co do brania udziału w uroczystościach na uczelni - tu wszystko zależy od charakteru zwolnienia. Jeśli to było załamanie nerwowe to jest opcja, że wzięcie udziału w tych uroczystościach może być uznane za część terapii (nie siedzieć w domu, udzielać się, być wśród ludzi itd.).
 
anonim cytuj
05-12-2023
Należy się odwołać - wszystko zbyt ogólnie napisane.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Czy pisząc o zdjęciu zrobionym na uczelni, masz na myśli uczestnictwo w imprezie studenckiej, zwanej Juwenaliami? Jeśli tak było i na tych zdjęciach Twoja siostra wygląda jakby się świetnie bawiła, to nic dziwnego że pracodawca mógł podejrzewać "lipne" zwolnienie lekarskie. Pracodawcy nie znają powodów zwolnień lekarskich.
Wydaje mi się, że to nawet kiepsko wygląda w przypadku "załamania nerwowego". Jeśli "załamanie nerwowe" nie było bezpośrednio spowodowane pracą, to dlaczego Twoja siostra nie byłaby w stanie pracować, jeśli jest w stanie uczestniczyć w życiu studenckim? Równie dobrze można pójść na dyskotekę czy chodzić po barach w ramach terapii "załamania nerwowego". Z pewnością ZUS "chętnie" płaciłby za takie zwolnienie.
Można odwołać się od tej decyzji. Bardzo dużo zależy od tej sytuacji związanej ze świętem na uniwersytecie oraz czy pracodawca posiada dowody niewywiązania się Twojej siostry z powierzonych obowiązków. Możliwe, że tylko w wypowiedzeniu nie wypisał ich dokładnie.
Jeśli Twoja siostra podejrzewa, że pracodawca posiada dowody jej niekompetencji i jeśli na prawdę bawiła się na imprezie studenckiej w trakcji zwolnienia lekarskiego wystawionego z powodu "załamania nerwowego", to należy się zastanowić czy warto się odwoływać.
To co napisałem, to jedynie moje spostrzeżenia, jak to sobie wyobraziłem. Możesz opisać dokładniej sytuację?
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

montaż monitoringu
Witam Mam dwa pytania Czy mogę bez zgody sąsiadów zamontować monitoring obejmujacy część wspólną spółdzielni mieszkaniowej? (montaż na mojej części nieruchomości) I czy nagranie mogę przekazać Policji w celu wystawienia mandatu za zanieczyszczczanie trawnika? Sąsiad wyprowadza tam psa a moje prośby o zaprzestanie tego "procederu" ma w nosie mimo że tam bawi się moje dziecko. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam...
3 miesięczne wypowiedzenie.
Witam jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu i nie kazano mi przychodzić do pracy przez te 3 miesiące i teraz moje pytanie jak to będzie wypłacone ? Czy najniższa krajowa czy ile procent . Może ktoś się orientuje?...
Mieszkanie na kredyt.
Witam, kupiłam mieszkanie w kredycie, właściciel mieszkania oburzony czemu tak długo trwa uruchomienie kredytu, do końca października ma mieć pieniądze na koncie od banku ale on stwierdził że jak do jutra nie będzie kasy to on wyjeżdża na 3 tygodnie I klucze I mieszkanie zda za 3 tygodniu. Umowa notarialna również jest do końca października ze do tego czasu musi zdać mieszkanie. Co mogę zrobić w tej sytuacji jeżeli on naprawdę wyjdzie ?...
L4 w ciąży na umowie zleceniu
Witam. Od stycznia pracuje na umowie zleceniu. Opłacam dobrowolna składkę chorobową za siebie i syna który jest dopisany do ubezpieczenia. Czy ZUS będzie wypłacał chorobowe do końca L4 nawet jeśli pracodawca mnie zwolni? ...

Wyszukiwarka