Jak ustalić masę spadkową?

Witam proszę o informację jak mogę namierzyć masę spadkową lub inaczej inwentarz spadkowy ? W styczniu mam termin rozprawy o dział spadku ale nie wiem co wujek miał co było wspólne z ciotką (też nie żyje) wiem tylko o jednym długu jak mogę się dowiedzieć czy nie było więcej długów pożyczek czy mieszkanie w którym mieszkali całe życie było jej, jego ich a może spółdzielni ? Czy nie jest zadłużone ? Potrzebuje wiedzieć co miał czy przyjmować czy się zrzec. Proszę o pomoc krok po kroku jak dziecku. Jest 5 spadkobierców 3 ze strony zmarłej cioci (rodzeństwo) i 2 (dzieci brata zmarłego).
anonim cytuj
22-11-2023
To już chyba trochę późno na odrzucenie, skoro dochodzi już do działu. To oznacza, że spadkobiercy którzy nabyli spadek, zostali już ustaleni.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Przepraszam źle napisałem będzie rozprawa o nadanie spadku dopiero.
 
anonim cytuj
22-11-2023
O stwierdzenie nabycia spadku. Jeśli od dnia otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy) nie upłynęło więcej niż 6 m-cy, to masz jeszcze czas by go odrzucić (masz czas 6 -m-cy na tą czynność od dnia kiedy dowiedziałeś się o powołaniu do dziedziczenia). Jak upłynęło więcej, to już go przyjąłeś z mocy ustawy, albo wprost albo z dobrodziejstwem inwentarza (zależy kiedy spadkodawca zmarł). Obecnie spadki przyjmuje się z dobrodziejstwem inwentarza, a to oznacza że za długi odpowiadasz jedynie do wysokości nabytych w spadku aktywów. Co wchodzi w skład spadku, dowiesz się zlecając komornikowi wykonanie spisu inwentarza.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Dowiedziałem się 14.11.23 z wezwania do sądu a śmierć była 02.2022. A możesz napisać coś więcej o tym komorniku ? Jakie są koszty ? Czy on to zrobi dla mnie skoro ja zapłacę czy dla wszystkich ? Czy wyrobi się z czymś takim do stycznia 24 bo wtedy jest termin. Czy komornik to pierwszy lepszy z ulicy ? Jakie dokumenty do komornika są mi potrzebne ? Czy on sprawdzi czy są inne zadłużenia również ? Czy sprawdzi zadłużenie mieszkania ?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Co mam zrobić że spadkiem? Komornik mi powiedział, że inwentarz spadkowy może zrobić ale po dniu nadania spadku i jest to duży koszt, a ja chcę poznać długi przed przyjęciem spadku.
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

imie-nieznanego-ojca-dziecka-w-akcie-urodzenia
Witam.Mam nadzieje,ze tutaj znajde rade co robic.Chcialam zameldowac mojego wnuczka,ma On angielski akt urodzenia,nie ma tam wpisanego ojca,tylko mame,gdy poszlam do Urzedu Gminy Pani kazala mi wpisac byle jakie imie taty dziecka bo musi byc .Jak moge to zrobic przeciez to klamstwo.Jak tak mozna?Przeciez moj wnuczek nie jest synem Jana czy Stanislawa.Przeciez imie ojca trzeba podawac u roznych urzedach.W Angli rubryka imie ojca jest pusta a w Pol...
Zasiedzenie
Chcielibyśmy złożyć do Sądu wniosek o nabycie posiadłości przez zasiedzenie. Wg. wzoru pisma, który otrzymaliśmy w Sądzie - do wniosku należy załączyć m.in.: mapkę nieruchomości, odpis z księgi wieczystej, wypis z rejestru gruntów itp. Niestety tak w Starostwie Powiatowym jak i w Urzędzie Gminy przekazano Nam, że jako osoby nie będące właścicielami posiadłości na papierze, nie możemy uzyskać takich dokumentów. Co w takiej sytuacji? Jak uzyskać w...
Wyrok w sprawie zadłużenia.
Chciałbym zapytać na jakiej podstawie i kierując się jakimi dowodami, lub dodatkowymi informacjami mogę odwołać się od wyroku zasądzajacego mi zadłużenie?...
Dziedziczenie nieruchomości.
Mam problem odziedziczyłam po rodzinie nieruchomości w której okazało się że jest nielegalny salon gier. Dostałam pismo z urzędu celno- skarbowego że wszczęto przeciwko mnie postępowanie. Kontakt z wynajmującym nieruchomość jest tylko mailowy. Wielokrotnie wysyłałam Informacje że najemcy mają natychmiast opuścić nieruchomość ze względu na prowadzenie nielegalnej działalności. Ale oni nic sobie z tego nie robią. Dowiedziałam się również że urząd c...

Wyszukiwarka