Zadłużenie alimentacyjne.

Otóż jestem dłużnikiem alimentacyjnym mój dług obecnie wynosi około 22.000 tys, obecnie zaczynam spłatę tego długu tj. spłaciłem łącznie 5700zl ale zostałem wezwany na jutro na policje w celu postawienia zarzutów.

-W tej sytuacji chciałbym zapytać czy od jutrzejszego przesłuchania grozi mi więzienie?
-czy po postawieniu zarzutów będę musiał stawić się na rozprawę?
-czy to ze alimenty zacząłem płacić jest jakimś plusem i mogę nie dostać wyroku pozbawienia wolności bez zawieszenia?
-i czy warto prosić policjanta o dobrowolne poddanie się karze i wyrok skazujący bez przeprowadzania rozprawy?
jak w tej sytuacji się zachować bardzo proszę o odpowiedzi pozdrawiam
anonim cytuj
15-11-2023
W tej sytuacji chciałbym zapytać czy od jutrzejszego przesłuchania grozi mi więzienie?

oczywiście- art. 209 kk
-czy po postawieniu zarzutów będę musiał stawić się na rozprawę?

możliwe - zależy od przesłuchania i ewentualnie ugody z prokuratorem
-czy to ze alimenty zacząłem płacić jest jakimś plusem i mogę nie dostać wyroku pozbawienia wolności bez zawieszenia?

na pewno jest to jakiś +
-i czy warto prosić policjanta o dobrowolne poddanie się karze i wyrok skazujący bez przeprowadzania rozprawy?

a skąd nam to wiedzieć
jak w tej sytuacji się zachować bardzo proszę o odpowiedzi pozdrawiam

stawić się na przesłuchanie
 
anonim cytuj
15-11-2023
Otóż jestem dłużnikiem alimentacyjnym mój dług obecnie wynosi około 22.000 tys, obecnie zaczynam spłatę tego długu tj. spłaciłem łącznie 5700zl ale zostałem wezwany na jutro na policje w celu postawienia zarzutów.


W kontekście prawnym, za niepłacenie alimentów można ponieść odpowiedzialność karną. Zgodnie z art. 209 § 1 Kodeksu karnego, kto, mając obowiązek alimentacyjny, uchyla się od jego wykonania, narażając uprawnionego na niedostatek, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2. Fakt, że rozpoczęto spłatę długu, może być postrzegany pozytywnie przez sąd, jednak nie zwalnia to z odpowiedzialności za wcześniejsze zaniedbania.

W tej sytuacji chciałbym zapytać czy od jutrzejszego przesłuchania grozi mi więzienie?


Zgodnie z art. 209 § 1 Kodeksu karnego, istnieje taka możliwość, ale wyrok zależy od wielu czynników, w tym od dotychczasowego zachowania dłużnika i wysiłków podjętych w celu spłaty długu.

czy po postawieniu zarzutów będę musiał stawić się na rozprawę?


Jeśli zostaną postawione zarzuty, zazwyczaj konieczne jest stawienie się na rozprawie. Proces ten może jednak ulec zmianie w zależności od dalszego postępowania prokuratorskiego i sądowego.

czy to ze alimenty zacząłem płacić jest jakimś plusem i mogę nie dostać wyroku pozbawienia wolności bez zawieszenia?


Rozpoczęcie spłaty długu jest na pewno pozytywnie postrzegane i może wpłynąć na decyzję sądu. Sąd może wziąć pod uwagę ten fakt przy wydawaniu wyroku, ale nie ma pewności, że to wyeliminuje możliwość wyroku pozbawienia wolności.

i czy warto prosić policjanta o dobrowolne poddanie się karze i wyrok skazujący bez przeprowadzania rozprawy?


Dobrowolne poddanie się karze jest możliwe, ale taka decyzja powinna być podjęta po konsultacji z prawnikiem. Procedura ta może prowadzić do złagodzenia kary, ale wymaga dokładnej analizy okoliczności sprawy i przemyślanej decyzji.

W każdym przypadku, kiedy jest się oskarżonym o przestępstwo, zaleca się skonsultowanie się z prawnikiem, który pomoże zrozumieć wszystkie aspekty prawne i możliwe konsekwencje.
 
anonim cytuj
20-11-2023

Sugerowane Tematy

brak wypłat, zbywający szef
Dzień dobry, piszę bo mam pewien problem. Pracowałam na wakacje przez 2 miesiące w pewnej lodziarni. Rozmawiając na początku z szefem powiedział mi on, że umowę o zlecenie może wypisać nawet 2 miesiące od rozpoczęcia. Więc praca tak jakby na czarno (umowy dalej się nie doczekałam, bo facet mnie zbywa i przekłada spotkanie, na którym miałam tę umowę podpisać :)) Pierwszą pensję za lipiec elegancko mi wypłacił, a za sierpień coś...
czy można przestać płacić alimenty?
Mój partner spłaca zaległości i ponoć olbrzymie odsetki do komornika. Czy może przestać płacić alimenty na 24 i 26 letnie dzieci , tak poprostu czy trzeba jakoś to załatwiać....
Ulga rehabilitacyjna.
Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Razem z synem jestem współwłaścicielem samochodu. Czy w związku z tym syn może odliczyć ulgę rehabilitacyjną od podatku?...
Czym różni się intercyza spisana przed ślubem od takiej spisanej po ślubie?
Mam pytanie: Czym różni się intercyza spisana przed ślubem od takiej spisanej po ślubie?...

Wyszukiwarka