Alimenty od rodziców na dorosłe dziecko.

Moi rodzice są po rozwodzie. Jestem pełnoletni, więc tata będzie płacił alimenty do momentu zakończenia przeze mnie edukacji. 1.Jak to wygląda od strony matki gdy pójdę ja studia? 2.Czy będzie musiała mi przelewać tyle ile wynoszą alimenty taty? Rodzice szantażują mnie co do wyborów studiów mówiąc, że mam iść do Krakowa, bo tam będę miał mieszkanie które należy do taty. Matka mówi, że jeśli pójdę do Krakowa to wtedy będzie mi przelewać. Natomiast ja od zawsze chcę iść na studia do Wrocławia i tu zaczyna się szantaż- rodzice twierdzą, iż jeśli pójdę do Wrocka, a nie do Krk to nie będą mnie utrzymywać i mam radzić sobie sam. Twierdzą, że nawet jeśli ich pozwę to wygrają, bo udowodnią, że w Krakowie mam lepszy warunki mieszkaniowe i edukacyjne. 3. Czy rzeczywiście mają rację i jeśli pójdę do Wrocławia wbrew ich woli to będą zwolnieni z płacenia na mnie?
anonim cytuj
07-11-2023
Wybór studiów i miejsca należy do ciebie. Więc nie - nie będą zwolnieni.
Czyli w najgorszym przypadku, a więc wejścia na drogę sądową argument o niby lepszych warunkach w Krk jest bez sensu?

Jest. Natomiast zasadność i wysokość alimentów od każdego z rodziców ustala sąd. Oczywiście jeżeli rodzice nie umówią się z Tobą na zadawalającą kwotę.
już widzę, że się nie umówią skoro zaczyna się szantaż i groźby.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Sprawa prosta. Ojciec nadal ma obowiązek płacić alimenty. Co więcej jeśli Twoje wydatki znacząco wzrosną, to możesz złożyć do sądu pozew o ich podwyższenie. Częścią argumentacji może być tez inflacja (bo pewnie alimenty były ustalane kilka lat temu), wzrost wydatków związanych ze studiowaniem itd. Mama nadal ma obowiązek Cię utrzymywać. Jeśli odmówi to masz prawo złożyć pozew do sądu o alimenty od mamy. Wybór studiów należy do Ciebie. Alimenty nie mogą być uzależnione od tego, jakie studia wybierzesz. Generalnie przyjmuje się, że alimenty obowiązują do czasu otrzymania dyplomu ukończenia studiów, ale precyzyjniej należałoby powiedzieć, że do czasu, aż dziecko się usamodzielni lub mogłoby z łatwością się usamodzielnić, jeśli nie podejmuje w tym kierunku żadnych kroków. Możesz rodzicom zasugerować, że mogą wynająć komuś to mieszkanie w Krakowie i w tej sposób dołożyć się do studiów we Wrocławiu. Swoją drogą Kraków i Wrocław, oba miasta mega interesujące, choć jednak z innym klimatem...
 
anonim cytuj
07-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy po upływie roku klient ma prawo do reklamowania wykonanego zabiegu?
Czy po upływie roku klient ma prawo do reklamowania wykonanego zabiegu? Branża Beauty....
Dlaczego policjanyt prosił o moją date urodzenia?
Została mi doręczona przesyłka polecona z komendy policji przez policjanta. Podpisałam pełnym imieniem i nazwiskiem oraz datę doręczenia. Po przekazaniu mi przesyłki policjant polecił mi abym podała swoją datę urodzenia. Podałam i policjant odjechał a ja zastanawiam się, po co mu była potrzebna moja data urodzenia skoro wszystkie moje dane są w KMP jako świadka zdarzenia. Czy powinnam podawać tą datę czy mogłam odmówić. To było tak szybko że bez ...
Brak płatności za wynajem lokalu.
Wynajmuje lokal na działalność gospodarczą. Niemal od początku był problem z płatnościami za wynajem, w końcu wręczyłam wypowiedzenie na którym jest napisane że najemca do dnia kiedy rozwiązujemy umowę zobowiązuje się do spłaty zadłużenia. Dziś jadę odebrać klucze, ale wiem od wspólnego znajomego że tych pieniędzy ta osoba nie ma. Co mogę teraz zrobić odbierając lokal?...
Jak ustalić masę spadową?
Proszę o pomoc. Nabyłam spadek w 1/6 przez sąd i mam pół roku żeby zgłosić go do urzędu skarbowego. Problem w tym że muszę ustalić masę spadkową, jak to zrobić najszybciej i na jakie koszty można się przygotować ? Dodam że część rodzeństwa nie współpracuje, nie ponosi kosztów, nie odbiera listów. Obawiam się że nie zdążę i będę musiała zapłacić 19 % podatku....

Wyszukiwarka