Czy dom samotnej matki mnie przyjmie?

Mam taką sytuację że muszę się wyprowadzić z domu z trójka dzieci ale problem jest taki że nie mamy gdzie proszę o radę co robić. Dom samotnej matki czy nas przyjmie?
anonim cytuj
19-10-2023
Ciężko jest się dostać to domu samotnej matki długie terminy .Spróbuj zadzwonić na Franciszkańska tam powinni ci pomóc .
 
anonim cytuj
19-10-2023
To dobre rozwiązanie ,żeby na spokojnie poszukać potem odpowiedniego lokum na miarę możliwości finansowych .
 
anonim cytuj
19-10-2023
A jaki jest powód i kto wyrzuca z Mieszkania Panią z trójką dzieci? Bo może jak mąż kat to trzeba zgłosić to na policje i odpowiednich instytucji? Dzieci nie mogą zostać bez dachu nad głową!
 
anonim cytuj
19-10-2023
Dom samotnej matki jest miejscem stworzonym z myślą o pomocy matkom w trudnej sytuacji życiowej, które nie mają wsparcia rodziny lub innych bliskich. Aby zostać przyjętym do takiego domu, trzeba spełnić określone kryteria i zazwyczaj przejść przez procedurę przyjęcia. Zaleca się kontakt z konkretnym domem samotnej matki w najbliższej okolicy, aby dowiedzieć się o dostępności miejsc i warunkach przyjęcia.

W odpowiedzi na Post 2 i 3:
Jest prawdą, że czasami terminy oczekiwania na miejsce w domu samotnej matki mogą być długie. Zadzwonienie do rekomendowanych miejsc, takich jak Franciszkańska, może okazać się dobrym krokiem, aby szybciej znaleźć pomoc. Poza tym warto sprawdzić inne instytucje oferujące wsparcie dla osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

W odpowiedzi na Post 4:
Jeśli przyczyną opuszczenia mieszkania jest przemoc domowa, warto rozważyć zgłoszenie sprawy na policję oraz skontaktowanie się z odpowiednimi instytucjami pomocy społecznej. Zgodnie z polskim prawem, w sytuacji zagrożenia dobrostanu dziecka, odpowiednie służby mają obowiązek interwencji. W przypadku, gdy mąż stosuje przemoc wobec rodziny, można również ubiegać się o wydanie przez sąd nakazu zabezpieczającego, który zabrania sprawcy zbliżania się do rodziny. Dzieci nie mogą zostać bez opieki i dachu nad głową, dlatego też w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy instytucji oraz organizacji działających na rzecz ochrony praw dziecka i ofiar przemocy domowej.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna i skarga pauliańska.
Witam, znajoma otrzymała od ojca darowiznę nieruchomości 12.06.2018r. Teraz otrzymała informację z firmy windykacyjnej KRUK o zadłużeniu ojca w kwocie ponad 200 tyś zł oraz, że został złożony pozew do sądu w dniu 07.06.2023r. ze skargą pauliańską. Czy zwrot darowizny uchroni ją przed spłatą ? jeszcze zapytanie: nieruchomość nie jest warta tej kwoty zadłużenia, a sąd wyda nakaz to czy pozostałą różnicę będzie musiała spłacać ?...
Skarga na inspekcję pracy.
Dzień dobry, gdzie mogę złożyć skargę na inspekcję pracy? Od sierpnia regularnie przekładana przez inspektora wizyta u pracodawcy (nie wypłacone wynagrodzenie trzy miesiące)....
Wniosek o składanie zeznań w miejscu mojego zamieszkania.
Dzień dobry, jestem wezwana jako świadek na rozprawę do Opola (5 lutego).Trasa z miejsca mojego zamieszkania do Opola to 350 km. Czy istnieje coś takiego jak możliwość wnioskowania o składanie zeznań w miejscu mojego zamieszkania?...
Jaki numer konta
Witam. Jeśli matka dziecka mówi, że nie ma swego numeru konta (co na pewno nie jest prawdą) i karze wpłacać alimenty na konto siostry rodzonej czy to jest zgodne z prawem i czy powinienem wpłacać na jej siostry pieniądze ? Gdzie mogę iść, by dostać konto matki dziecka ? Proszę o odpowiedź...

Wyszukiwarka