Kupiłam zepsute auto.

Kilka dni temu kupiłam samochód. Przy zakupie wypytałam razem z osobami mi towarzyszącymi czy w samochodzie jest coś poważniejszego do roboty. Sprzedawca stanowczo zaprzeczył i powiedział, że do wymiany są podstawowe rzeczy jak oleje itp.
Dziś mechanik zadzwonił do mnie, że wyszło tam więcej rzeczy niż te "podstawowe" i za robotę tego wyszło 3000 zł. Do tego okazało się, że cała skrzynia jest do wymiany bo jest "w strzępach" i jest to koszt kolejnych 3500/4000 zł.
Zadzwoniłam do sprzedawcy, który powiedział, że absolutnie o tym nie wiedział(dodam, że to typowy handlarz).
Teraz moje pytanie ..
Po pierwsze - czy mam prawo do tego aby ubiegać się do sprzedawcy o zwrot kosztów za tą skrzynie (jakby nie patrzeć zatuszował to przy zakupie)
Po drugie - jeśli zdecyduje się na zwrot auta (ponieważ nie upłynęło 2 tygodnie od zakupu), czy oprócz zwrotu kosztów kupna auta , mogę domagać się zwrotu kosztów, które już poniosłam za naprawdę innych rzeczy ? Czy te pieniądze po prostu przepadną i odzyskam tylko tyle ile zapłaciłam za auto ?
anonim cytuj
18-10-2023
Jeździłaś autem i nie zauważyłaś, że skrzynia źle pracuje?
Nie jeździłam autem. To wyszło u mechanika. Auto było przywiezione lawetą do mechanika.

To kupujesz auto bez jazdy próbnej? Gdy skrzynia siada, każdy kierowca by się zorientował. Nie pisz głupot. Jak coś kupujesz, najpierw trzeba się zorientować jak to się robi. W google wystarczy wpisać , skoro netem się kierujesz. Dom też byś tak kupiła?
 
anonim cytuj
18-10-2023
Nie sadze ze się odzyska jakiekolwiek pieniądze. I to na dodatek po upływie 2 tyg. A może pani chce mieć nowe części i sprzedającego na koszty naciągnąć. Trzeba było myśleć przy zakupie i podjechać na warsztat bądź stacje diagnostyczna, podłączyć choćby pod komputer. A teraz przychodzi pani z jakimiś moim zdaniem nie uzasadniony mi roszczeniami.
 
anonim cytuj
18-10-2023
Przed zakupem stacją diagnostyczna albo dobry mechanik bo teraz to sprawa cywilna nic nie zrobisz.
 
anonim cytuj
18-10-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty
Witam. Sąd zasądził alimenty na kwotę 1800 zł. Ojciec dziecka wcześniej płacić 1200 tytułem zabezpieczenia. W postanowieniu jest punkt, że alimenty w kwocie 1800 są począwszy od dnia 20 stycznia. Sąd nadał klauzulę natychmiastowej wykonalności. Moje pytanie brzmi czy jak strona się odwoła, to alimenty będą płacone na kwotę z zabezpieczenia? Czy ojciec będzie musiał wyrównać alimenty do nowo zasądzonej kwoty? Czy gdy złoży zażalenie to alimenty z...
Kupiłam meble do wynajętego mieszkania, celem zmniejszenia kwoty wynajmu.
Potrzebuję rady kogoś mądrzejszego. Ponad rok temu, wynajmując mieszkanie z ówczesną partnerką miałyśmy układ z właścicielami (nie poparty żadną umową), że wezmę na raty meble do tego mieszkania, a oni zmniejszą nam kwotę odstępnego o wysokość raty (faktury za meble są na mnie). Jak to w życiu bywa z partnerką się rozstałam, wyprowadziłam, a rat zostało jeszcze na niecały rok. Z właścicielami dogadałam się, że oddadzą mi pieniądze za raty, które ...
Jakie dokumenty są potrzebne do pozwu o alimenty?
Witam mam pytanie, pierwszy raz będę pisać pismo o alimenty na dziecko w jakiej wysokości o alimenty mogę się starać ? I co potrzeba za dokumenty do sądu ?...
Pierwsza sprawa rozwodowa.
Jak to wygląda? Z mojej strony: Pozew bez orzekania o winie\ zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu (już przyznane) /kontakty z dzieckiem /piecza Druga strona nie wypowiedziała się co do pozwu, nie podjęła nawet pisma, 2 krotnie awizowanego... Ale, nagle komornik zadziałał (zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania procesu) i strona być może pojawi się w Sądzie. Moje pytanie: Jeżeli strona się stawi na pierwszej rozprawie, oczyw...

Wyszukiwarka