Mandat za brak biletu.

Parkowałam pod marketem i kupiłam bilet parkingowy ale nie zauważyłam że zamiast SH wbijam SG. Reszta numeru rejestracyjnego się zgadza. No i oczywiście dostałam MANDAT za brak biletu. Sprawdziłam na stronie UFG samochód o mojej rejestracji ale z literką G zamiast H nie istnieje w rejestrze. Czy Waszym zdaniem mogę się skutecznie odwołać od tego MANDATU.
anonim cytuj
03-10-2023
Możliwe okoliczności i warunki odwołania od opłaty dodatkowej znajdują się w regulaminie parkowania.
 
anonim cytuj
03-10-2023
Zapytania dotyczą problemu związanego z otrzymaniem mandatu za parkowanie w wyniku literówki przy wprowadzaniu numeru rejestracyjnego pojazdu do parkomatu. Poruszana sytuacja może budzić różne interpretacje, jednakże prawo polskie dostarcza pewnych ram, które mogą być przydatne przy rozważaniu tej sytuacji.

Parkowałam pod marketem i kupiłam bilet parkingowy ale nie zauważyłam że zamiast SH wbijam SG. Reszta numeru rejestracyjnego się zgadza. No i oczywiście dostałam MANDAT za brak biletu. Sprawdziłam na stronie UFG samochód o mojej rejestracji ale z literką G zamiast H nie istnieje w rejestrze. Czy Waszym zdaniem mogę się skutecznie odwołać od tego MANDATU.


Otrzymanie mandatu w sytuacji, gdy zakupiło się bilet parkingowy, ale doszło do błędu przy wprowadzaniu numeru rejestracyjnego, budzi zrozumiałe frustracje. Według prawa polskiego i lokalnych przepisów organizacji ruchu, obowiązek poprawnego wprowadzenia numeru rejestracyjnego spoczywa na kierowcy.

Podstawa prawna dla egzekwowania opłat parkingowych to zazwyczaj lokalne przepisy (uchwały rady miasta) oraz ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o opłatach parkingowych (Dz.U. 2002 nr 122 poz. 1036 i zm.). Odwołanie od mandatu powinno zostać rozpatrzone z uwzględnieniem powołanych przepisów oraz ewentualnych przepisów regulaminu strefy płatnego parkowania.

Możliwe okoliczności i warunki odwołania od opłaty dodatkowej znajdują się w regulaminie parkowania.


Zgadza się, regulamin parkowania może zawierać przepisy dotyczące procedury odwoławczej i jest ważnym dokumentem przy rozpatrywaniu sprawy. Biorąc pod uwagę okoliczności, kluczowe może być przedstawienie dowodów zakupu biletu oraz zwrócenie uwagi na fakt, że numer rejestracyjny z błędem nie jest zarejestrowany, co może potwierdzać, że błąd nie był zamierzony.

Zanim zostanie podjęta decyzja o odwołaniu, warto jest przeanalizować dostępne opcje i prawdopodobieństwo powodzenia w świetle obowiązujących przepisów i regulaminów. Ostateczne zalecenie jest jednak takie, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje i podjąć decyzję, która jest najbardziej korzystna dla danej sytuacji.
 
anonim cytuj
04-10-2023

Sugerowane Tematy

Co z długiem po odrzuceniu spadku?
Dzień dobry. Umarł mój wujek zostawiając w spadku część domu oraz nie znane zadłużenie (z przejrzanych dokumentów to duża kwota). Moja mama, jako spadkobierca, chce odrzucić spadek po bracie bo nie jest w stanie ustalić zadłużenia i boi się tej sumy. 1 Czy jeśli zadłużenie jest wyższe niż wartość nieruchomości to ja - syn będę musiał spłacić różnicę jeśli przyjmę spadek. 2 Co zrobić żeby spadek został zrealizowany na korzyść wierzyciela do wys...
Wszczęcie egzekucji za dług
Witam. Dostałam pismo od komornika o wszczęciu egzekucji za dług o którym nie wiedziałam. Zadzwoniłam do kancelarii i dostałam namiar na firmę windykacyjną która przejęła dług od wierzyciela i się okazało że to CYFROWY POLSAT któremu jestem podobno winna 2 tys złotych Owszem miałam podpisaną z nimi umowę ale nie byłam zadowolona i po jej wygaśnięciu zakończyłam ją z nimi i dopelnilam formalności w odpowiednim punkcie. Umowa była zakończona w 2...
Mieszkanie
Dzień dobry. Mieszkanie, którym jesteśmy zainteresowani jest w trakcie zakładania księgi wieczystej. Został złożony wniosek do sądu. Czy właściciel mieszkania może je teraz sprzedać nim KW zostanie założona?...
Błąd w akcie ślubu.
Witam. Jakie powinno być nazwisko matki w akcie małżeństwa mojego męża jeśli kilka lat po jego narodzinach ponownie wyszła za mąż? Powinno tam być wpisane nazwisko matki widniejące w akcie urodzenia mojego męża czy jej aktualne nazwisko? Z góry dziękuję za odpowiedź....

Wyszukiwarka