Urlop.

Mam pytanie mianowicie w pracy wymyślili sobie że jeśli jedna osoba w danym tygodniu wzięła chociaż jeden dzień urlopu to kolejna już nie może w ogóle, no chyba że wypisze opiekę na dziecko a jeśli jej nie ma to nie ma prawa wziąć dnia wolnego. Czy firma może takie zmiany wprowadzić ? Ja pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
anonim cytuj
30-08-2023
Jest jeszcze urlop na żądanie. Czy w firmie funkcjonuje plan urlopów?
Nie ma czegoś takiego, jest tylko że ileś osób w tym samym czasie może przebywać na urlopie ale tak to nic innego nie ma

Jeśli nie ma planu to pracodawca udziela urlopu na wniosek pracownika, który to wniosek może po prostu odrzucić. Wyjątek stanowi urlop na żądanie, ale to tylko 4 dni w roku. W niektórych przypadkach pracodawca może odmówić też urlopu na żądanie, ale taki działanie wymaga bardzo mocnych podstaw.
Ja rozumiem ale to nie jest normalne że jedna osoba bierze dzień wolnego i np. reszta 5 pracowników przez resztę tygodnia nie może . Poza tym mówienie że masz opiekę to sobie weź też nie jest zgodne z prawem bo opiekę wykorzystuje na swoje dziecko a nie na załatwianie spraw urzędowych

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz... Nie ma planu urlopów, pracodawca odmawia udzielenia urlopu. Masz możliwość wzięcia urlopu na żądanie, "opieki", "siły wyższej". Nie chcesz to nie bierzesz. Chcesz to bierzesz "na żądanie" - po to właśnie on jest. Ogólnie obowiązujące prawo reguluje to w taki sposób. Być może są jakieś zapisy w regulaminie pracy, które dotyczą tego o czym piszesz, ale tego nie wiem.
 
anonim cytuj
30-08-2023

Sugerowane Tematy

dzierżawa pola
Witam potrzebuję pomocy, rolnik dzierżawi od nas pole około 80 arów już około 20 lat, podatki płacimy My. Czy może stać się jego właścicielem przez tak długi okres dzierżawy ? Chcemy przejąć pole ponownie do upraw....
Wady ukryte po kupnie domu.
W styczniu 2022 roku kupiliśmy dom przy pomocy kredytu hipotecznego. Był to dom do końca użytkowany przez właścicielkę, w ciągu paru miesięcy od zakupu zauważalne były wady ukryte w postaci pleśni na ścianach, wody stojącej w podpiwniczeniu, zagrzybiałej podłogi pod panelami, a teraz jeszcze się okazało, że prawdopodobnie okna od jednej strony domu są niezgodne z prawem bo budynek znajduje się zbyt blisko sąsiadującej działki (2,5m do płotu). W c...
Wynajem mieszkania, wyłudzanie pieniędzy na naprawę.
Problem z właścicielką wynajętego mieszkania. 23 grudnia zakończyłam wynajem - rozwiązany z za porozumieniem stron, podpisane oświadczenie, że właściciel odbiera lokal w stanie niepogorszonym, zaakceptowanym. Zgodziłam się na zatrzymanie kaucji w całości. 27 właściciel nagle wysyła zdjęcia z uszkodzeniami - które pierwszy raz na oczy widzę i żąda ode mnie pieniędzy na naprawy, pomimo, że ma 3000 zł kaucji. Oczywiście nie zgodziłam się, jak dl...
Zrzec się spadku.
Mam pytanie, zmarła siostra mojego taty jej dzieci odrzuciły spadek, bo są same długi, rodzeństwo ciotki też odrzuciło, mój tata będzie teraz na dniach szedł do notariusza, żeby się zrzec spadku, czy my jako dzieci taty również musimy się zrzec? ...

Wyszukiwarka