Wynagrodzenie za urlop.

Dzień dobry
Zwykle mam stałe wynagrodzenie składające się z 2 składników
podstawa i premia , nie płaca mi za nadgodziny.
Ostanie 4 miesiące na dużym projekcie pracowałem po 300 h i dyrektor płaci za nadliczbowe godziny pojawiła się kolejna pozycja na pasku
o nazwie nagroda.
Nagroda została doliczona do wszystkich innych składników wynagrodzenia i o podatkowana
Idę na 3 tygodniowy Urlop czy powinny te wypracowane miesiące mieć wpływ na wynagrodzenie za urlop.
anonim cytuj
14-08-2023
Nagroda to nie jest wynagrodzenie za nadgodziny i pewnie nie odpowiada kwocie która byś otrzymał gdyby były wypłacone nadgodziny wraz z dodatkiem. Przy takiej ilości nadgodzin to myślę że część była by z dodatkiem 100%,a pozostałe z 50% dodatkiem.
Nagroda nie wchodź do podstawy od której należy się wynagrodzenie za urlop.
Jeżeli pracodawca nie płaci za nadgodziny to należy zacząć od skargi do PIP.
Czyli jeżeli nie wypłacą wynagrodzenia za urlop uwzględniając moje realne zarobki to mogę ich poprosić o zapłatę nadgodzin. A nagrodę uznać za nagrodę.

Nie powinieneś prosić !
Wypłata wynagrodzenia za prace w godzinach nadliczbowych to OBOWIĄZEK pracodawcy .Nie ma też znaczenia co w tej materii mówi regulamin , a nie może być tam zapisów mówiących, że praca taka nie jest wynagradzana , bo to jest sprzeczne z KP
I teraz tak
Za urlop będziesz miał wypłacone normalne wynagrodzenie z umowy dlatego ,że nagrody nie wlicza się do podstawy, z której wylicza się wynagrodzenie urlopowe w przeciwieństwie do wynagrodzenia za nadgodziny.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Zwykle mam stałe wynagrodzenie składające się z 2 składników podstawa i premia , nie płaca mi za nadgodziny. Ostanie 4 miesiące na dużym projekcie pracowałem po 300 h i dyrektor płaci za nadliczbowe godziny pojawiła się kolejna pozycja na pasku o nazwie nagroda.


W świetle polskiego prawa wynagrodzenie za prace w godzinach nadliczbowych stanowi OBOWIĄZEK pracodawcy. Wynika to z art. 151 Kodeksu pracy. Za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi przysługuje wynagrodzenie powiększone o dodatek w wysokości co najmniej 50% jego wynagrodzenia zasadniczego. Jeśli godziny nadliczbowe były realizowane w nocy, w niedziele i święta, dodatek ten wynosi co najmniej 100%.

Nagroda to nie jest wynagrodzenie za nadgodziny i pewnie nie odpowiada kwocie która byś otrzymał gdyby były wypłacone nadgodziny wraz z dodatkiem. Przy takiej ilości nadgodzin to myślę że część była by z dodatkiem 100%,a pozostałe z 50% dodatkiem.


Dokładnie. Nagroda nie jest traktowana jako wynagrodzenie za nadgodziny. Jeżeli pracodawca nie wypłaca dodatków za nadgodziny, jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Idę na 3 tygodniowy Urlop czy powinny te wypracowane miesiące mieć wpływ na wynagrodzenie za urlop.


Wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego jest obliczane na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracownika z ostatnich trzech miesięcy przed rozpoczęciem urlopu. Zgodnie z art. 92 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy do wynagrodzenia za czas urlopu wlicza się wynagrodzenie zasadnicze oraz premie, ale nie bierze się pod uwagę nagród (chyba że umowa pracownicza lub regulamin pracy stanowi inaczej).

Jeżeli pracodawca wypłacił Ci „nagrodę” zamiast wynagrodzenia za nadgodziny, to jest to działanie niezgodne z prawem. W przypadku nieuwzględnienia wynagrodzenia za nadgodziny w przeciętnym wynagrodzeniu za ostatnie trzy miesiące przed urlopem, możesz dochodzić swoich praw z tytułu niewypłaconych wynagrodzeń za nadgodziny.

Wypłata wynagrodzenia za prace w godzinach nadliczbowych to OBOWIĄZEK pracodawcy .Nie ma też znaczenia co w tej materii mówi regulamin , a nie może być tam zapisów mówiących, że praca taka nie jest wynagradzana , bo to jest sprzeczne z KP


Masz absolutnie rację. Żadne postanowienia wewnętrzne zakładu pracy (np. regulamin pracy) nie mogą być sprzeczne z Kodeksem pracy. Jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, pracownik ma prawo zgłosić ten fakt do Państwowej Inspekcji Pracy.
 
anonim cytuj
14-08-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty od ojca.
Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć czy istnieje szansa na to bym po 19 latach zaczęła dostawać alimenty od ojca? Mam 19 lat moja siostra prawie 17 obydwie się uczymy jeszcze w technikum i planujemy później pójść na studia. Z ojcem nie mamy wcale kontaktu zdradził i zostawił naszą mamę jak była w ciąży z siostrą. Od tej pory mieszkamy z babcią. Alimenty są osadzone w wysokości 300 zł płatne do ręki których nigdy nawet nie zapłacił . Mama nie ch...
Zaległe alimenty.
Witam pisze ,aby dowiedzieć się co mogę zrobić żeby odzyskać zaległość alimentacyjna. Były mąż ma zaległość na prawie 6 tysięcy złotych której nie spłaca. Chciałabym dowiedzieć się co mogę więcej zrobić jednocześnie zaznaczę że co chwilę trafia do zakładów karnych i na synów płaci mama fundusz....
Czy rodzice mogą mnie wyrzucić z domu?
Mam 18 lat i jestem uczennicą 3 klasy zawodowej. Mieszkam z mamą i z tatą. W domu od zawsze były problemy, awantury ale nie w tym rzecz. Przez to, że jest problem do mnie od zawsze rodzice chcą mnie wyrzucić z domu w czerwcu po ukończeniu 3 klasy. Ja chciałabym dalej się uczyć aby mieć chociaż średnie wykształcenie. Czy w czerwcu mogę ich pozwać o alimenty? Albo cokolwiek zrobić w tej sytuacji?. Mama stwierdziła że może mnie wyrzucić kiedy chce i...
Nieodpłatne szkolenie do pracy
Czy szkolenia do rozpoczęcia pracy nieodplatnie są legalne? Czy pracodawca moze szkolić pracownika Za 00,00 zł? I czy można podpisać umowę na taką kwotę? Proszę o odp ...

Wyszukiwarka