Staż z urzędu pracy

Dzień dobry! jestem w trakcie kończenia szkoły średniej i jestem zarejestrowana w urzędzie pracy aby być zwolnionym z opłaty za egzaminy, szukam pracy jako opiekunka do dziecka, pomoc nauczyciela ogólnie praca związana z dziećmi, po szkole średniej mam zamiar uczęszczać do szkoły policealnej własne na tym kierunku, na ostatniej wizycie rozmawiałam z doradcą o tym że gdy będę mieć już średnie to będę mogła zacząć u nich staż właśnie jako pomoc. Dzisiaj stety czy niestety trafiłam na innego doradcę oczywiście powiedziałam jej o tym co ustaliliśmy na poprzednim spotkaniu a ona odpowiedziała że to i tak nie zwalnia ich z szukana dla mnie formy pomocy i dała mi wniosek na staż jako stylista rzęs, co mam zrobić w takiej sytuacji? Nie chce tego stażu, nie czuje się w tym, chce czegoś w swoim zawodzie, jestem cała zestresowana i nie wiem co mam zrobić, pierwszy raz mam taką sytuację, jeśli mnie nie przyjmą to problem z głowy ale co jeśli zaakceptują mój wniosek co mam wtedy zrobić? Nie czuję się na siłach aby "grzebać komuś w oczach" ręce mi się trzęsą i po prostu boję się że zrobię komuś krzywdę. Czy u tego pracodawcy mogę powiedzieć że nie chce tego stażu, czy przez to mogą mnie wyrzucić z urzędu? Co mam zrobić? :( pomocy! Nie chce mieć żadnych konsekwencji z tym związanych
anonim cytuj
01-08-2023
Dzień dobry,

Chciałbym przedstawić Ci kilka punktów dotyczących Twojej sytuacji.

Wybór stażu
Zgodnie z art. 40 ust. 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, doradca zawodowy ma obowiązek dostosować propozycję stażu do Twoich kwalifikacji i predyspozycji. Przypominając im o tym przepisie, możesz zasugerować, że staż jako stylistka rzęs nie jest zgodny z Twoim wykształceniem ani zainteresowaniami.

Odmowa stażu
Jeżeli skierowanie na staż nie jest zgodne z Twoim wykształceniem lub zainteresowaniami, masz prawo do odmowy. Ustawa o promocji zatrudnienia nie zawiera przepisów, które by Cię zmuszały do przyjęcia każdego proponowanego stażu. W przypadku niewłaściwego skierowania, masz prawo złożyć odwołanie.

Skutki odmowy
Skierowanie na staż nie jest obligatoryjne. W przypadku odmowy, nie powinno to wpłynąć na Twoją sytuację w urzędzie pracy. Art. 72 ust. 3 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy stanowi, że skierowanie na staż nie jest równoznaczne z obowiązkiem jego przyjęcia. Odmowa nie powinna prowadzić do wykreślenia z rejestru bezrobotnych.

Kolejne kroki
Jeżeli nadal będziesz mieć problem z urzędem pracy, możesz złożyć skargę do Dyrektora Urzędu Pracy lub do Wojewódzkiego Inspektora Pracy. W skardze powinnaś szczegółowo opisać swoją sytuację, podając wszelkie szczegóły dotyczące proponowanego stażu i powołać się na wymienione wyżej przepisy.

Pamiętaj, że jako osoba poszukująca pracy masz prawo do szukania zatrudnienia, które jest zgodne z Twoimi kwalifikacjami i zainteresowaniami. Życzę powodzenia!
 
anonim cytuj
01-08-2023

Sugerowane Tematy

Mieszkanie komunalne.
Witam. Mam takie pytanie. Mieszkam obecnie w mieszkaniu komunalnym. Co w przypadku gdy mama przepisze na mnie swoje mieszkanie w formie darowizny? Stracę to mieszkanie w którym teraz mieszkam ?...
Czy Play bez mojej zgody mógł udostępnić moje numery telefonów firmą trzecim??
Play dzieli się swoją bazą numerów z firmami trzecimi? Dzisiaj miałem dziwną sytuację: do mojej żony zadzwoniła firma, która jak sprawdziłem z necie - spamuje telefonami ze zbiórką na pomoc dzieciom (nie wiem czy oszustwo czy nie - nie wnikam na razie). Zmartwiło mnie jednak to, że pytali o mnie z imienia i nazwiska. Byłem przekonany, że nikt poza Play nie ma prawa wiedzieć, jakie inne numery tel. mam u tego dostawcy. Dzwoniłem do Play a tam pow...
Pierwsza sprawa rozwodowa.
Jak to wygląda? Z mojej strony: Pozew bez orzekania o winie\ zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu (już przyznane) /kontakty z dzieckiem /piecza Druga strona nie wypowiedziała się co do pozwu, nie podjęła nawet pisma, 2 krotnie awizowanego... Ale, nagle komornik zadziałał (zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania procesu) i strona być może pojawi się w Sądzie. Moje pytanie: Jeżeli strona się stawi na pierwszej rozprawie, oczyw...
Czy jest możliwość rozwiązania umowy z PGE? Lub zmiany taryfy?
Dziś podpisałam umowę o prąd budowlany przez niestety moją nie uwagę i wprowadzenie mnie w błąd niestety nie mam jak tego udowodnić brak świadków. Czy jest możliwość rozwiązania umowy z PGE? Lub zmiany taryfy? Umowa podpisana w siedzibie PGE. Czy PGE może wymagać ode mnie żebym miała prąd budowlany czyli taryfę C11 która jest dla firm jeśli na działce stoi budynek stan surowy otwarty ale ze względu na sytuację z inflacja budowa na razie je...

Wyszukiwarka