Czy szpital może obciążyć mnie kosztami leczenia?

Mój partner jest chory, będzie miał operację kręgosłupa. Rentę mu odebrali, odwołanie nic nie dało. Złożyliśmy nowy wniosek o rentę, który jest w toku.....
I teraz pytanie, czyy jeśli dostanie decyzję odmowną, a będzie akurat w szpitalu na operacji, to na drugi dzień nie będzie podlegał darmowej opiece medycznej i obciąża nas kosztami leczenie. Co w takiej sytuacji zrobić ?
Mama jego na emeryturze. My nie mamy ślubu, dzieci nie mamy. Mops nie ubezpieczy, bo przekraczamy próg dochodowy. W Up jeśli się zarejestruje, oświadcza, że jest zdolny do pracy, a nie jest....
Nie stać nas na płacenie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego....
Co mamy zrobić ?
Pozdrawiam
anonim cytuj
17-04-2023
Ale jak przekraczacie próg dochodowy, skoro nie jesteście małżeństwem?
 
anonim cytuj
17-04-2023
A nie możesz ubezpieczyć go u siebie w pracy?
 
anonim cytuj
17-04-2023
No nie bo nie jesteśmy małżeństwem.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ciężka sprawa. Po odwołaniu mogliście iść do sądu, skoro ma operacje kręgosłupa, to nie może być zdolny do pracy. Jeżeli znowu będzie decyzja odmowna, od razu się odwołujcie.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Tak wiem, że mieliśmy się odwoływać do sądu, ale tu chodzi n.o czas.... W sądzie pewnie trwałoby to długo, a tu jest szansa, że może dadzą.... Chodź wątpię, bo orzecznictwo zwróciło się do placówki medycznej o dokumentacje, mimo że wszystko złożyliśmy w ZUS-ie. Niestety chodzi o kasę... Nie możemy czekać, ja zarabiam najniższą krajową.... I naprawdę jest.mega ciężko, same rachunki to prawie całą moja pensja.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Wziąć ślub cywilny.
 
anonim cytuj
17-04-2023
W ZUS-ie można ubezpieczyć i płacić kwotę podzieloną na raty.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Tak 656 zł miesięcznie.
 
anonim cytuj
17-04-2023
UP --> NIE
ZUS ---> NIE
UBEZPIECZENIE GO W PRACY ---> NIE
TO JAK Pani chce, żeby miał ubezpieczenie ? To albo zostaję do wyboru ZUS (raty są mniejsze niż wspomniane przez Panią) albo ponoszenie kosztów każdorazowego leczenia z własnej kieszeni. Innego rozwiązania nie ma
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ja nie mówię, że nie, ale nie jesteśmy małżeństwem, to nie mogę go ubezpieczyć w pracy. Nie da się, składka zdrowotna dobrowolna wynosi 656 zł miesięcznie, dziś pytałam w ZUS-ie
 
anonim cytuj
17-04-2023
Więc ma Pani odpowiedź. Albo zostaję składka do ZUS-u, albo ponoszenie kosztów leczenia itd. z własnej kieszeni. Odpowiedzieć sobie Pani sama musi, co będzie lepsze, choć myślę, że odp. jest oczywista
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ja rozumiem, ale moje pytanie brzmi co jeśli postępowanie się zakończy z decyzją odmowną, a ta osoba będzie znajdowała się w szpitalu. Co wtedy ?
 
anonim cytuj
17-04-2023
Trzeba będzie zapłacić wystawiony rachunek.
 
anonim cytuj
17-04-2023
ZUS twierdzi, że nawet jeśli się zarejestruje, jest to równoznaczne, z tym że jest zdolny do pracy. Po prostu nasze chore Państwo jest okropne.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ok. Tylko że UP respektuje L4, czyli czasową niezdolność do pracy. Spokojnie możecie wtedy załatwiać rentę.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ale my już wniosek złożyliśmy....
 
anonim cytuj
17-04-2023
Więc sprawa się toczy. Teraz UP, żeby mieć ubezpieczenie. Za kilka dni wysłać im L4
 
anonim cytuj
17-04-2023
Ale czy ZUS nie doczepi się do tego, że zarejestrował się w UP ? Czyli był zdolny do pracy ....
 
anonim cytuj
17-04-2023
A mieszkacie z jego mamą? Jeżeli tak to mama może.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Nie mama mieszka w innym mieszkaniu i jest emeryturze.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Jeśli odmówili mu renty i odwołanie nic nie dało, to przecież już na tę chwilę nie ma ubezpieczenia. Złożenie nowego wniosku nie powoduje tego ze ubezpieczenie posiada.
 
anonim cytuj
17-04-2023
No to chyba lepiej ubezpieczyć się dobrowolnie, bo to i tak będą dużo mniejsze koszty niż tej operacji.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Jeśli jest złożone o rentę, a w tym czasie będzie miał operacje, to jest ubezpieczony. Oczekiwanie podlega ubezpieczeniu od dnia złożenia wniosku. A po operacji pacjent jest niezdolny do pracy.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Jaki powód odebrania renty? Był orzecznik, komisja, sąd?
 
anonim cytuj
17-04-2023
Weźcie ślub cywilny, pani go ubezpieczy u siebie i koniec kombinowania.
 
anonim cytuj
17-04-2023
1. Jak przekraczanie próg dochodowy skoro nie jesteście małżeństwem?
2. Skoro jest jakiś próg dochodowy to i powinny być płacone składki zdrowotne ?
3. Dopisać syna do ubezpieczenia matki.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Bo mieszkamy razem i prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe, dla.mops tak się to liczy.
Matka na emeryturze, Nie da się go dopisać, rodzic na emeryturze może ubezpieczyć dziecko uczące się do 26 roku życia.
 
anonim cytuj
17-04-2023
A ma stopień niepełnosprawności?
 
anonim cytuj
17-04-2023
Tak lekki
 
anonim cytuj
17-04-2023
To pewnie zostaje tylko zmienić stan cywilny, lub dobrowolne ubezpieczenie w ZUS. Innych pomysłów nie mam.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Jakaś umowa zlecenie, na śmieszną kwotę powinna pomoc.
 
anonim cytuj
17-04-2023
Można partnera dopisać do ubezpieczenia zdrowotnego do bliskiej osoby typu (rodzice, żona, brat, siostra) I po problemie wszystkie opłaty za zabiegi, operacje, leczenie pokrywa NFZ
 
anonim cytuj
17-04-2023
Brat brata nie może, pytałam w ZUS-ie
 
anonim cytuj
17-04-2023
W odpowiedzi na pytania dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego partnera, który ma operację kręgosłupa, chciałbym zasugerować kilka możliwości:

W przypadku otrzymania decyzji odmownej w sprawie renty, warto odwołać się do sądu. Choć proces sądowy może potrwać, istnieje szansa na uzyskanie renty, co wiąże się z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Jeśli wniosek o rentę jest w toku, partner może być ubezpieczony od dnia złożenia wniosku. Warto zwrócić się do ZUS z prośbą o informację na ten temat.

Jeśli małżeństwo nie jest opcją, a dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne jest zbyt kosztowne, warto rozważyć zawarcie umowy zlecenia na niewielką kwotę. W przypadku umowy zlecenia, płatnik składek odprowadza składkę zdrowotną na rzecz zleceniobiorcy.

Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość ubezpieczenia partnera jako osoby bliskiej. Należy jednak zauważyć, że przepisy dotyczące ubezpieczenia osoby bliskiej mogą się różnić w zależności od konkretnej sytuacji.
 
anonim cytuj
18-04-2023

Sugerowane Tematy

Prawo do zasiłku chorobowego.
Czy jeśli jestem na zwolnieniu od psychiatry, i w międzyczasie wygaśnie mi umowa o pracę, to czy dalej mam prawo do zasiłku chorobowego? Czy jedynie do momentu wygaśnięcia umowy, mimo dalszego zwolnienia?...
Zmiana nazwiska/numeru PESEL.
Witam, chciałbym zapytać czy przy zmianie nazwiska oraz dodaniu drugiego imienia powstaje nowy akt urodzenia? Jeśli tak to czy na jego podstawie mogę wnioskować o nadanie nowego numeru PESEL? Bardzo zależy mi na nowym numerze PESEL, jeśli nie jest możliwa taka zmiana to czy wystarczającym powodem do zmiany numeru PESEL będzie bezprawne posługiwanie się nim (moim numerem PESEL) przez osoby trzecie?...
Umowa zlecenie / umowa o pracę / ciąża.
Witam, mam pytanie od końca maja do końca lipca pracowałam na umowę zlecenie (co miesiąc nowa umowa) od sierpnia pracuje na Umowę o pracę (czas nieokreślony). Wszystkie umowy w jednej firmie. Ostatnio dowiedziałam się że jestem w ciąży. Jak wygląda sprawa ze zwolnieniem? Muszę przepracować 90 dni aby mieć płatne l4? ...
Sprawa o ojcostwo.
Witam. Jestem po rozwodzie, w trakcie małżeństwa urodziło się dziecko, w akcie jestem ja wpisany jako ojciec (ojcem biologicznym dziecka jest kto inny), dziecko ma obecnie 2 lata. Płace alimenty, ale z każdym miesiącem jest mi ciężej płacić. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy zostaje mi tylko płacić do usamodzielnienia się dziecka?...

Wyszukiwarka