Wyłudzanie na Vinted co zrobic?

Sprzedałam na Vinted perfumy, osobiście przeze mnie kupione we Francji. Perfumy były zdekodowane (odklejona naklejka z kodem), o czym kupująca została dokładnie poinformowana. Dostała wszystkie zdjęcia, łącznie ze zdjęciami butelki itd. Dostała towar. Napisała do Vinted ze się nie zgadza. Vinted uznało jej rację.
Nie mam paragonu (kupione były na użytek własny).
Osoba dostała dokładnie te perfumy, po czym wysłała zdj ze ma swój oryginał, który się nie zgadza.
Jej pochodzi sprzed 2019 roku.. Moja późniejsza..
Vinted uznaje jej rację i nie każe oddawać perfum.. Zostałam więc okradziona!
Vinted umywa ręce. Mówi ze nie ma dowodów ma oryginalność..
To czyste wyłudzanie!!!
Co robić?
anonim cytuj
12-02-2023
Udaj się do rzecznika praw konsumenta.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Wyciąg z regulaminu Vinted:
„5.5.3.5 c) Jeżeli istnieją mocne, obiektywne i konkretne oznaki, że otrzymany Przedmiot jest podrobiony, Transakcja zostanie anulowana a Kupujący będzie uprawniony do otrzymania zwrotu pieniędzy bez wysyłania Przedmiotu z powrotem do Sprzedającego.”
Poprzedzając:
„Przed zarejestrowaniem się w Witrynie, każdy Użytkownik musi zapoznać się z Regulaminem Vinted, który tworzy prawnie wiążącą umowę pomiędzy Użytkownikiem a Vinted, dotyczącą dostępu i korzystania z Witryny oraz zobowiązać się do jej przestrzegania. Aby potwierdzić powyższe i utworzyć konto Vinted, należy zaakceptować Regulamin, gdy Użytkownik zostanie o to poproszony podczas procesu rejestracji. Każdy Użytkownik musi również zapoznać się z Polityką prywatności.”
 
anonim cytuj
12-02-2023
Jednocześnie, jak dostaje się przedmiot, pytanie jest czy dostał ten co kupował. Dostał dokładnie to, co było opisane. Został poinformowany, o wadach. I wszystko jest w wiadomości.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Procedura ustalająca i stanowisko Vinted: „W szczególnym przypadku, gdy Kupujący twierdzi, że Przedmiot jest podrobiony, Vinted poprosi zarówno Kupującego jak i Sprzedającego, by przedstawili informacje na poparcie swoich stanowisk w terminie 24 godzin od przesłania przez Vinted wezwania do przedstawienia informacji. Jeżeli Vinted wskaże taką potrzebę, może poprosić o dodatkowe informacje zarówno od Kupującego, jak i/lub Sprzedającego. Vinted podejmuje ostateczną decyzję indywidualnie dla każdego przypadku na podstawie wszystkich dostępnych mu informacji, a Kupujący oraz Sprzedający, zobowiązują się respektować decyzje podjęte przez Vinted.”
 
anonim cytuj
12-02-2023
Najgorsze jest to ze mam dokładnie taki sam drugi flakon... Tylko z niezatartym batchem, no przecież to jest kpina.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Nie wiem, co oni sobie uważają, ale zdają się w ogóle nie słuchać sprzedającego.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Słyszałam o podobnej akcji na olx. Sprzedająca została bez kasy i bez produktu, który został zareklamowany. Strach teraz coś sprzedać.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Na vinted od grubo ponad roku są takie akcje, ludzie wysyłają oryginalne ubrania, ze wszystkimi Metkami, fakturami, paragonami, a oni i tak uznają to za niewystarczające i umywają ręce.
 
anonim cytuj
12-02-2023
Może się znajdą chętni na pozew zbiorowy?
 
anonim cytuj
12-02-2023
Proszę o kontakt chętne dołączę do pozwu mnie tez uznali za oszustkę ,klaudia.kuklinska4@wp.pl
 
anonim cytuj
21-07-2023

Sugerowane Tematy

opieka nad dzieckiem, zasiłek i praca zdalna
Dzień dobry! Chciałam zapytać Was o opiekę nad dzieckiem związaną z covidem. Pracuję w dwóch miejscach-w jednym na cały etat a w drugim mam codziennie 1 godzinę. Tę godzinę mogę pracować zdalnie,z domu. Pierwszyi pracodawca (gdzie mam cały etat) nie daje mi takiej możliwości. Mam możliwość pójścia na ten zasiłek - mam w domu 7-latka. Czy jest opcja żeby opiekę wziąć tylko w jednej pracy (skoro jeden z pracodawców daje mi możliwość pracy zdalne...
Ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
Proszę o pomoc . Odchodzę z pracy . Mam dużo urlopu . Pracodawca jest zobowiązany zapłacić za to ?...
rozliczenie-umowy-zlecenie
Mam nie ukończone 18 lat, pracowałam w wakacje na umowę zlecenie, muszę się rozliczać?...
Rozwiązanie umowy najmu na czas określony.
Dzień dobry, Posiadam umowę najmu (jestem Najemcą) lokalu na czas określony (do 31.07.2024 r.). Z przyczyn osobistych (przeprowadzka do innego miasta) musimy zakończyć najem przed czasem. W umowie mamy zapis dotyczący kary umownej: "W przypadku wypowiedzenia lub rozwiązania umowy przez Najemcę z przyczyn leżących po stronie Najemcy, Wynajmujący zażąda od Najemcy kary umownej w wysokości dwumiesięcznego czynszu, o którym mowa w §4. ust.1.&...

Wyszukiwarka