Sprawca uciek z miejsca kolizji, co moge zrobić?

Dzień dobry. 30 września miałem kolizję z prawdopodobnie pijanym kierowcą. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Podałem policji Numer rejestracyjny, markę, kolor pojazdu oraz rysopis sprawcy. Po czym dostaje pismo po nowym roku z Komendy powiatowej policji że sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy. Czy podałem zbyt mało informacji? Co mogę zrobić aby wyegzekwować rzetelne podejście do sprawy? Dziękuję i Pozdrawiam.
anonim cytuj
26-01-2023
Złóż zażalenie do Prokuratury.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Może źle podałeś numer, albo tablice były kradzione. Sprawdź na stronie ufg.pl czy numer rejestracyjny pokrywa się z marką pojazdu.
 
anonim cytuj
26-01-2023
A może pojazd jest zarejestrowany na dużą firmę nie prowadząca ewidencji osób użytkujących poszczególne pojazdy firmowe. A może właścicielem jest cudzoziemiec nie mający zameldowania w Polsce np.Ukrainiec czy inny Gruzin...A może A może.....opcji jest wiele....
Ale tak to jest jak na forum obywatel "płacze" ze mu sprawę umorzyli... ale żeby wcześniej przejrzeć akta postępowania aby wiedzieć co zrobiono i ustalono.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Rejestracja na firmę to nie wymówka, chodzi o pojazd który musi mieć OC, jeśli nie ma OC to i tak ufg wypłaca i dalej ściąga należność.
Obcokrajowiec też nie ma tu nic do rzeczy, po to jest ufg a żeby poszkodowany dostał należyte odszkodowanie.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Każda firma posiadająca samochody firmowe musi prowadzić ich ewidencję. Jeżeli nie wiedzą kto użytkował auto, to oni ponoszą odpowiedzialność.
 
anonim cytuj
26-01-2023
U męża było podobnie. Świadek podał numery, jaki kolor auta, policja wszystko dostała, sprawdziła kamery, które należały do banku i po miesiącu dostał pismo, że sprawa umorzona, bo jest źle podana rejestracja, a z zapisu kamer nie można odczytać
Mąż pojechał na komisariat, zażądał wglądu do akt, poprosił o dane policjantów, którzy sprawę prowadzili w celu złożenia skargi
Po dwóch dniach był telefon, że sprawca się odnalazł, jak się okazało - znajoma pana komendanta.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Niekoniecznie , miałam podobną sytuację. Na przejściu dla pieszych ja w 7 miesiąc ciąży przechodziłam z psem , gościu nie zatrzymał się (ja szłam patrząc od kierowcy z lewej strony i byłam na połowie już pasów) facet może z niewielką prędkością przejechał po łapie mojego psa uderzając go jeszcze, wezwana policja świadkowie ! Kamery na ulicach , facet zbiegł z miejsca ja oczywiście zdenerwowana i w panice dobrze że nie urodziłam , dwa dobrze też szczęście w nieszczęściu że we mnie nie trafił ale widział mnie patrzył się jeszcze skuczysyn i co zbiegł spisano wszystko (mój ojczym w policji teraz emerytowany nadinspektor policji) i co sprawa ułożona bo nie mogli namierzyć sprawcy ... Psa leczenie ponad 400 zł , plus moje nerwy i wylądowałam na obserwacji w szpitalu z nerwów skurczy dostałam a jeszcze ciążą do bezpiecznego terminu porodu nie donoszona. I na pewno nie miał znajomych w policji nie taki typ człowieka.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Nie mogli namierzyć z jakiego powodu? Posiadali numer tablic rejestracyjnych?
 
anonim cytuj
26-01-2023
Kradzione tablice pewnie.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Jeżeli wejdziesz na stronę funduszu gwarancyjnego i wpiszesz nr Rej.pojazdu to pokaże nr polisy i firmę ubezpieczającą ,wpisz datę 30.09 i spróbuj sam zgłosić szkodę może coś z tego będzie ale to nie porada prawna oczywiście.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Standard. Napisz zażalenie.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Zażalenie na umorzenie postępowania do prokuratora nadrzędnego jeśli to nie pomoże wtedy zażalenie do sądu.
 
anonim cytuj
26-01-2023
Pewnie auto chodziło z rak do rąk i nikt go nie rejestrował na siebie, albo kradzione tablice.
 
anonim cytuj
26-01-2023

Sugerowane Tematy

Na jakie konto alimenty po 18 roku życia?
Alimenty zasądzone 15 lat temu na konto ex. Czy jeśli dziecko osiągnęło pełnoletność i studiuje zaocznie to alimenty mogę wpłacać już na konto dziecka? Czy muszę to zmieniać przez sąd?...
Jak wycofać zawiadomienie na policji.
Witam, złożyłam zawiadomienie na policji z art. 157kk na swojego męża. W tej chwili nie mieszkamy razem, ale bardzo się stara to naprawić, wiem, że zgłosił się na terapię. W jaki sposób mogę wycofać/zatrzymać postępowanie żeby nie ponosił konsekwencji swojego zachowania? Nie miałam również świadomości, że będzie z automatu założona niebieska karta, która tak naprawdę w żaden sposób nie ułatwia mi życia bo nawet nie są w stanie przyspieszyć konsu...
Podwyższenie alimentów.
Witam. Chciałabym podwyższyć alimenty na syna. Czy muszę wysyłać pismo do sądu, czy możemy podpisać u mediatora dokument i gotowy wysłać do sądu z prośbą o klauzulę wykonalności?...
Umowa o pracę na pół etatu, a nadgodziny.
Witam, będę wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję, problem jest następujący: pracuję w systemie 12-godzinnym (ochrona). Pierwotnie byłam zatrudniona na cały etat w jednej firmie X, ale w tym roku do obsługi klienta została włączona druga firma Y. Cała załoga otrzymała do podpisania aneksy od firmy X zmieniające wymiar czasu pracy na pół etatu z dodatkowym zapisem: " Strony zgodnie ustalają, że dopuszczalna liczba godzin pracy ponad określony ...

Wyszukiwarka