Czy publiczne udostępnienie rozmowy dwóch osób jest legalne??

Dzień dobry.
chciałabym zapytać czy publiczne udostępnienie rozmowy dwóch osób (nie byłam członkiem tej rozmowy), jest prawnie legalne?
Czy wystarczy zasłonić dane w konwersacji żeby udostępnić taką rozmowę, natomiast w dodatkowym opisie wskazać członków?
anonim cytuj
22-11-2022
Nie jest i w ogóle samo to, że posiada Pani wgląd do takiej rozmowy już nie jest i może stanowić o przestępstwie z art. 267 kk
 
anonim cytuj
22-11-2022
chciałabym zapytać czy publiczne udostępnienie rozmowy dwóch osób (nie byłam członkiem tej rozmowy), jest prawnie legalne?


Nie, publiczne udostępnienie prywatnej rozmowy bez zgody jej uczestników nie jest legalne w świetle polskiego prawa. Warto podkreślić, że chodzi tutaj o rozmowy, które miały charakter prywatny i które nie były przeznaczone do publicznej wiadomości.

Czy wystarczy zasłonić dane w konwersacji żeby udostępnić taką rozmowę, natomiast w dodatkowym opisie wskazać członków?


Zasłonięcie danych w rozmowie nie upoważnia do jej publicznego udostępniania, zwłaszcza gdy można zidentyfikować uczestników rozmowy. Nawet jeżeli uczestnicy są anonimowi, sam fakt udostępniania prywatnej treści bez zgody może stanowić naruszenie praw osobistych.

Nie jest i w ogóle samo to, że posiada Pani wgląd do takiej rozmowy już nie jest i może stanowić o przestępstwie z art. 267 kk


Dokładnie tak, art. 267 kodeksu karnego mówi o tym, że "Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2". Jeżeli rozmowa była prywatna i nie była przeznaczona do publicznej wiadomości, wgląd do niej bez zgody uczestników może stanowić przestępstwo.

Podsumowując, publiczne udostępnianie prywatnej rozmowy, nawet po zasłonięciu danych, jest naruszeniem prawa. Zalecam przemyślenie decyzji przed podjęciem jakiejkolwiek akcji w tej sprawie.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Warunkowe umorzenie kary.
Prokurator w mojej sprawie wystąpił o warunkowe umorzenie kary, złożył wniosek do sądu. Jak wyglądają dalsze czynności? Jest rozprawa z powoływaniem świadków? Czy jest zasądzone jakieś zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego?...
Koniec wynajmowania mieszkania, rozliczenie się z właścicielem
Witam, Wynajmujemy mieszkanie, cały czas wynajem z czynszem opłacaliśmy na czas. Regularnie wysyłaliśmy właścicielce stan liczników za gaz czy prąd ale nigdy nie dostaliśmy informacji zwrotnej ile mamy do zapłacenia. Niedługo będziemy szukać innego mieszkania, czy w takiej sytuacji przy rozliczeniu właścicielka będzie mogła nas podliczyć właśnie za prąd i gaz za cały okres jak mieszkaliśmy czy to jej strata, że nie wysyłała nam rozliczenia na bi...
Przyłączenie się do egzekucji z nieruchomości.
Witam! Sytuacja wygląda następująco: 1 wierzyciel rozpoczął egzekucje z nieruchomości i jest na ten temat wpis w księdze wieczystej. 2 wierzyciel przyłączył się do egzekucji z nieruchomości i także jest wpis w kw. 1 wierzyciel został w całości spłacony i złożył wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Z 2 wierzycielem została zawarta ugoda i postepowanie egzekucyjne zostało zawieszone. Czy znikną dwa wpisy z KW czy tylko wpis 1 wierzyciela...
Podobna nazwa butików.
Witam, miesiąc temu założyłam działalność (butik) dziś dostałam telefon, że ukradłam nazwę Pani, która używa jej od 7 lat Sprawdziłam, nazwa jest podobna ale ta Pani oferuje odzież markową (tomy hilfiger,hugo boss, Armani) natomiast ja zwykłą, bez konkretnej marki Ja jestem z powiatu śląskiego ta druga osoba ze Złotoryjskiego Grozi mi, że poda mnie do sądu...

Wyszukiwarka