Źle odczytywany licznik (dopłata za energię elektryczną)

Witam..może trochę nietypowo ale spróbuję....jakieś dwa tygodnie temu dostalam rozliczenie za energię elektryczną z taurona...do dopłaty niecałe 50 zł...myślę sobie że super i zapłaciłam...ale szczęścia za wiele oczywiście i dziś dostaje pismo że przez ostatnie dwa lata licznik był źle odczytywany ( odczytuje to pracownik taurona).i w związku z tym do zaplaty (czas na zapłatę 9 dni) pięć fakturek na łączną kwotę ponad 500zl...faktury od 2020 roku...do tej pory nigdy nic takiego nie miało miejsca. Jak do tego podejść?
anonim cytuj
13-07-2022
Zalozyc sobie aplikacje i tam beda wszystkie fv i odczyty licznika ew. Na stronie internetowej sprawdzic.
 
anonim cytuj
13-07-2022
Upewnić się że to faktury z taurona, że zgadza się numer rachunku. Jeśli tak - zapłacić, gdyż to twój zużyty prąd i twoje należności.
 
anonim cytuj
13-07-2022
Dzwoniłaś na oficjalną infolinię Taurona?
 
anonim cytuj
13-07-2022
Dzwoniłaś na oficjalną infolinię Taurona?

Cały dzień zajęta infolinia..będę próbować do skutku
 
anonim cytuj
13-07-2022
A te faktury są z Taurona? Może to wyłudzenie?
 
anonim cytuj
13-07-2022
A te faktury są z Taurona? Może to wyłudzenie?

z Taurona
 
anonim cytuj
13-07-2022
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i inne komentarze...dodzwoniłam się...będą sprawdzać wszystko raz jeszcze tymbardziej że dwa tygodnie temu było rozliczenie i okazało się dzisiaj że miałam nadpłatę a nie niedopłatę....mam pisać odwołanie...jeszcze raz dziękuję i temat można już zamknąć.
 
anonim cytuj
13-07-2022
jakieś dwa tygodnie temu dostalam rozliczenie za energię elektryczną z taurona...do dopłaty niecałe 50 zł...dziś dostaje pismo że przez ostatnie dwa lata licznik był źle odczytywany ( odczytuje to pracownik taurona).i w związku z tym do zaplaty (czas na zapłatę 9 dni) pięć fakturek na łączną kwotę ponad 500zl...faktury od 2020 roku...do tej pory nigdy nic takiego nie miało miejsca. Jak do tego podejść?


Jeśli dostaliście faktury z Taurona, które dotyczą różnic w odczytach z ostatnich dwóch lat, istnieje kilka kwestii do rozważenia:

Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 20 maja 2021 r. o energii elektrycznej, odczyt licznika jest dokonywany przez przedsiębiorstwo energetyczne przynajmniej raz na rok. Jeżeli odczyt przez dwa lata był niewłaściwy, błąd mógłby leżeć po stronie przedsiębiorstwa.
Jeżeli faktury dotyczą okresu sprzed dwóch lat, mogą już być przedawnione. Zgodnie z art. 118 Kodeksu cywilnego termin przedawnienia wynosi 2 lata od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o możliwości dochodzenia roszczenia. Niemniej jednak należy dokładnie przeanalizować daty wystawienia tych faktur.
W sytuacji niezgodności odczytów warto zażądać weryfikacji licznika. Jeśli ujawni błąd w jego działaniu, to według art. 24 ust. 4a ww. ustawy możecie zażądać zmiany odczytów licznika.
Jeśli zdecydujesz się na złożenie odwołania, opieraj się na powyższych przepisach i wskazując, że odczyty były błędne oraz ewentualnie przedawnione.
 
anonim cytuj
17-08-2023

Sugerowane Tematy

Wezwanie do bycia rodziną zastępczą.
Członek z dalekiej rodziny, ale jednak spokrewniony, napisał list w desperacji, że wskaże mnie jako rodzinę zastępczą dla swojego dziecka (odebrano mu prawa). Myślę, że już dawno to dziecko jest w rodzinie zastępczej, ale chciałabym podpytać o kwestie prawne. Czy może przyjść do mnie wezwanie do stawienia się w sądzie w innym mieście, gdzie ja nawet nie wyrażam na to zgody. Nie chcę się tułać przez pół Polski, bo ktoś sobie wymyślił, że będą rodz...
Telefon od pracodawcy na zwolnieniu lekarskim
Hej, Mam taką sytuację, nie wiem co robić... Przez ostatnie 2 tygodnie byłem na zwolnieniu lekarskim, z powodu wypadku. Niestety, mimo że jestem oficjalnie na zwolnieniu, mój szef dzwoni do mnie co chwile, zawsze coś chce, zadaje pytania o robotę, kiedy wrócę itd. Czy to jest w ogóle legalne? Przecież jestem na zwolnieniu, powinienem mieć spokój. Czy mogę coś z tym zrobić? Jakie są moje prawa w tej sytuacji? Może ktoś z was, użytkowników f...
Eksmisja z domu.
Witam, zostałam wyrzucona wraz z 3-miesięcznym dzieckiem z domu, gdzie mam meldunek. Partner kopnął mnie i uderzył jak miałam dziecko na rękach. Jestem aktualnie w innym mieście u rodziców. Co powinnam teraz zrobić?...
Odmowa wydania zaświadczenia.
Złożyłem wniosek o wydanie świadectwa ukończenia studiów. Regulamin przewidywał wydawanie takich świadectw z urzędu. Po wielu miesiącach walki dotrzymałem odpowiedź bez podania podstawy prawnej, że świadectwo nie może mi być wydane. Co mam teraz robić? Od takiego pisma ani nie mam jak się odwołać do rektora. W mojej ocenie uczelnia powinna w takim przypadku zastosować przepisy z kpa dotyczące wydawania zaświadczeń i jeśli nie chciała tego świadec...

Wyszukiwarka