Konflikt między dziećmi w szkole

Między moją 10-letnią córką a jej koleżankami doszło do konfliktu (nic poważnego, sprawa rozwiązana) od tamtego czasu 4 dziewczynki używają wobec niej obelżywych słów. W wiadomościach i na forum klasowym. Pojawiają się słowa, że A... To dzi#ka, ku#wa, szmata. Zareagowałam i zgłosiłam do szkoły, domagałam się interwencji dyrekcji u rodziców. Nie przyniosło to skutku, moje dziecko nadal jest wyzywane od konfidentów oraz padają pod jej adresem słowa jak wyżej (mam skriny tych rozmów) ciągle słyszę, że to dobre rodziny, że szkoła nic nie może oprócz rozmowy. Nie zamierzam tego tak zostawić i interesuje mnie, czy mając skriny wiadomości do mojego dziecka, w których jest tak wyzywana, mogę podjąć jakieś kroki prawne? Przypominam, że sprawa dotyczy 10-latek, jedna 12 i jedna 13-latka. Coś mogę zrobić?
anonim cytuj
03-12-2021
Jeśli córka nie odpowiada na wyzwiska oraz nie stosuje przemocy słownej, również wobec tych dziewczynek zgłosiłabym sprawę na policję u dzielnicowego plus ewentualnie opieka społeczna, która też może zrobić wgląd w sytuację rodzinną tych dzieci oficjalne pismo do dyrekcji za potwierdzeniem odbioru że jeśli szkoła w żaden sposób nie zareaguje na powyższe zachowanie, sprawa zostanie zgłoszona do ww. instytucji
 
anonim cytuj
03-12-2021
Jeśli sytuacja się powtarza, szkola nie reaguje sprawę można zgłosić do sądu rodzinnego aby ten zbadał czy dzieci nie są zagrożone demoralizacją. Można to zrobic m in przez kontakt z policją, wydz ds nieletnich.
Szkoła ma swoje procedury, które powinny zostać natychmiast wdrożone. Tłumaczenie, że to dzieci z dobrych rodzin i pozostanie biernym w takich sytuacjach jest niedopuszczalne. Skargę na bezczynność szkoły można zgłosić do kuratorium
 
anonim cytuj
03-12-2021
Oczywiście można zgłosić sprawę do kuratorium, ale to raczej może niewiele zmienic. Kuratorium zaleci zrobi jakies zajecia, ktore tez niewiele mogą zmienić. Polecam mediacje w skonfliktowanych klasach. Dyrektorzy często o nich nie wiedzą https://escuela.pl/index.php/dla-ucznia/
 
anonim cytuj
16-02-2023

Sugerowane Tematy

Jest asfalt . Został kompletnie ubłocony, co z tym zrobić.? Właściciel nie reaguje na rozmowy
Witam przy mojej posesji trwają prace budowlane . Jest asfalt . Został kompletnie ubłocony wszystko się brudzi co mogę w związku z tym zrobić.? Odpowiadając na pytanie nie których to byłem rozmawiałem a właściciel odwrócił głowę i poszedł dalej...
Służebność drogi.
Mam pytanie odnośnie zniesienia służebność drogi. Przez moją działkę ustanowiona jest służebność drogi 5 metrów, niewykonywana od 12 lat. Sąsiadka wystąpiła o zniesienie służebności bo nie dogadała się z resztą sąsiadów (droga idzie od drogi krajowej wschodnia strona działek - 4 działki, my dojeżdżamy od dk strona zachodnią- droga gminną). Po zniesieniu służebności do kogo będzie należeć te 5 metrów drogi de facto część mojej działki. Wróci do st...
Pożyczka dla kolegi.
Kolega ma nam do oddania pieniądze kwota 13 tys. cały czas czekamy aż będzie oddawał ale wymiguje się tym że nie ma i moje pytanie jest takie czy można nagrywać naszą rozmowę gdzie rozmawiamy o tym i postraszyć go np. sądem bo nie mam pojęcia jak to zrobić i czy mogę coś działać....
czy muszę płacić za leczenie w szpitalu psychiatrycznym jeśli wygasło mi ubezpieczenie?
Szanowni Państwo! Z dniem dzisiejszym, czyli 30. września 2021 r. kończy mi się ubezpieczenie w ZUSie. Przebywam aktualnie w szpitalu psychiatrycznym w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Warszawie (Oddział IV, sala nr 6). Jestem w nim od dnia 8. września 2021 r. Mam 28 lat, dotychczas, byłam ubezpieczona przez swoją uczelnię- Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie. Jednak z powodu, (wg ...

Wyszukiwarka