Kiedy pracownikowi skończy się okres wyczekiwania?

Cześć! Proszę o pomoc w zakresie prawa pracy. Sytuacja wygląda następująco:
Dnia 1 paździerika pracownik podpisał swoją pierwszą w życiu umowę o prace (próbna na okres 3msc), wcześniejsze umowy to były umowy zlecenie bez odprowadzania jakikolwiek składek (student). Dnia 14.10 nie zjawił się w pracy z powodu choroby, L4 trwało do dnia 20.10. Okres wyczekiwania na płatne L4 to 30 dni w tym przypadku. Za ten okres czasu 14.10-20.10 pracownikowi nie przysługuje wynagrodzenie (nieobecnosc w pracy usprawiedliwiona zwolnieniem lekarskim). Biorąc pod uwagę nieobecność w pracy, kiedy pracownikowi skończy się okres wyczekiwania? 30 października, 6 października czy 7 października? (biorąc pod uwagę że 1 listopada to dzień wolny od pracy, czy on wlicza się w okres wyczekiwania?). Od kiedy pracownik może pójść na L4 i mieć już płatne chorobowe?
I drugie pytanie od kiedy temu pracownikowi przysługuje dzień wolny od pracy (urlop)? Po pierwszym pełnym przepracowanym miesiącu odliczając l4 czy niezależenie od l4?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie tych kwestii, szukałam informacji ale nie do końca mogłam znaleźć odpowiedź na te pytania.
anonim cytuj
25-10-2021
Przy okresie wyczekiwania liczą się dokładnie dni trwania ubezpieczenia, a więc niezależnie od dni wolnych czy nieobecności jest to 30 dni od momentu rozpoczęcia świadczenia pracy czyli 01.10.
 
anonim cytuj
25-10-2021
Przy okresie wyczekiwania liczą się dokładnie dni trwania ubezpieczenia, a więc niezależnie od dni wolnych czy nieobecności jest to 30 dni od momentu rozpoczęcia świadczenia pracy czyli 01.10.

przepraszam że dopytam ale jesteś pewna? Bo kierownik tej osoby twierdzi że jeśli ta osoba przebywała na zwolnieniu lekarskim to ten okres wyczekiwania wydłuży się o te dni ze względu na to ze zachorowała już w 1 miesiącu pracy
 
anonim cytuj
25-10-2021
Przy okresie wyczekiwania liczą się dokładnie dni trwania ubezpieczenia, a więc niezależnie od dni wolnych czy nieobecności jest to 30 dni od momentu rozpoczęcia świadczenia pracy czyli 01.10.
przepraszam że dopytam ale jesteś pewna? Bo kierownik tej osoby twierdzi że jeśli ta osoba przebywała na zwolnieniu lekarskim to ten okres wyczekiwania wydłuży się o te dni ze względu na to ze zachorowała już w 1 miesiącu pracy

kierownik mówi nieprawde. Nic sie nie wydluza.
 
anonim cytuj
25-10-2021

Sugerowane Tematy

Zniszczenie mienia.
Posiadam działkę którą wyniku darowizny otrzymałem po zmarłych teściach .Działka ta graniczy ,z działką sąsiada ,który od 15 lat wchodzi na pas rozgraniczenia??? tych działek i wypala trawę/chemia/ na szerokości do 1,5m i dł. 80m,po mojej stronie, twierdząc ,że za budynkami i płotem którego jest właścicielem sąsiad jest też jego, mama na to dokumenty itd. Robił to bez mojej wiedzy i przyzwolenia. Ja mieszkam w innej miejscowości/miasto/ i tylko ...
Czy płaci się podatek od darowizny od matki
Witam, mam takie pytanie. Czy płaci się podatek od darowizny od matki, jeżeli ta kwota to było 40 tyś zł? przelane przelewem na moje konto. ...
Ile należy się urlopu na pół etatu?
Ile należy się urlopu na pół etatu?...
Jak zakończyć obowiązek alimentacyjny?
Witam. Rzuciłam studia, pracuję na pełen etat, mieszkam na swoim. Chciałabym zdjąć obowiązek alimentacyjny z taty, ponieważ nie kontynuuję już nauki. Wystarczy jakaś ugoda między nami czy potrzebny będzie sąd?...

Wyszukiwarka