Czy sąd może zniec mi tego komornika?

Witam mam prośbę o pomoc w takiej sytuacji. Jestem po rozwodzie mamy 2 dzieci pelnoletnie i nie pelnoletnie. Niepełnoletnie wyprowadziło się do ojca z tego tytułu mam przysądzone alimety. Pełnoletnie nie uczące się i nie pracujące zostało że mną na moim utrzymaniu. W trudnej sytuacji zdążyło się że nie zapłaciłam 1 alimetow. Z tego tytułu mam egzekucję komornicza zadłużenie zostało spłacone i regularnie przez 1 roku mój pracodawca płaci komornikowi alimety i koszty komornika w czerwcu wniosłam wniosek o zniesienie postępowania komorniczego. Były mąz nie zgadza się na zniesienie komornika z zemsty. Czy sąd może zniec mi tego komornika by nie płacić jej miesięcznych kosztów. Które wolała bym przeznaczyć na niepełnoletnie dziecko niż płacić komornikowi. Proszę o pomoc
anonim cytuj
18-10-2021
Wierzycielem jest syn a jego prawnym opiekunem ojciec .Tylko on może wycofać sprawę od komornika,ewentualnie syn jak będzie pełnoletni a będą mu alimenty przyslugiwac (nauka )
 
anonim cytuj
18-10-2021
Zgodnie z polskim prawem egzekucyjnym, z chwilą spłaty długu oraz kosztów egzekucyjnych komornik winien na wniosek dłużnika umorzyć postępowanie egzekucyjne.

Witam mam prośbę o pomoc w takiej sytuacji. Jestem po rozwodzie mamy 2 dzieci pelnoletnie i nie pelnoletnie... Czy sąd może zniec mi tego komornika by nie płacić jej miesięcznych kosztów.


Jeśli zadłużenie wynikające z tytułu egzekucyjnego zostało spłacone w całości, w tym również koszty egzekucyjne, to możesz wnioskować o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie z art. 827 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, postępowanie egzekucyjne umarza się, jeżeli egzekucja spełniła swój cel lub jeżeli stało się oczywiste, że dalsze prowadzenie egzekucji nie przyniesie rezultatu, chyba że wierzyciel żąda dalszego prowadzenia egzekucji i uiści zaliczkę na jej koszty. Jeżeli wierzyciel (w tym przypadku syn reprezentowany przez ojca) sprzeciwia się umorzeniu postępowania, sąd może to uczynić, jeśli uzna to za uzasadnione.

Wierzycielem jest syn a jego prawnym opiekunem ojciec .Tylko on może wycofać sprawę od komornika,ewentualnie syn jak będzie pełnoletni a będą mu alimenty przyslugiwac (nauka )


To prawda, że wierzyciel lub jego przedstawiciel prawny (w tym przypadku ojciec) może wycofać sprawę od komornika. Jednak jeżeli dług został już spłacony, dłużnik ma prawo do wnioskowania o umorzenie postępowania egzekucyjnego. W przypadku niepełnoletniego wierzyciela, decyzję w tej sprawie podejmuje jego przedstawiciel prawny, ale jeśli syn osiągnie pełnoletność, będzie mógł samodzielnie decydować w sprawie dalszej egzekucji.

W skrócie, jeśli zadłużenie zostało spłacone, możesz wnioskować o umorzenie postępowania egzekucyjnego w sądzie. Jeśli były mąż (jako przedstawiciel prawny syna) nie zgadza się na umorzenie postępowania, ostateczną decyzję podejmie sąd. Jeśli sąd uzna, że nie ma podstaw do dalszej egzekucji, postępowanie zostanie umorzone.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy żona może wziąć L4 na dziecko kiedy ja mam zawieszoną działalność gospodarczą
Pytanie o opiekę na dziecko (L4), żona pracuje na umowę o pracę, ja mam zawieszoną działalność gospodarczą (nie jestem zarejestrowany jako bezrobotny), czy w sytuacji gdy dziecko zachoruje to żona może od lekarza wziąć L4 na dziecko? ...
dozór elektroniczny
Witam Państwa Ciotka ma syna co ma mieć dozór elektroniczny. Syn z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Wczoraj oznajmił jej że mają przyjechać i mu to założyć. Mieszkanie należy do wujka i on nie zgadza się by syn w tym mieszkaniu odbywał dozór. Kilkakrotnie wujek był atakowany nożem przez syna. Co ma ciotka teraz robić? ...
Czy otrzymam wizę do USA z wyrokiem w zawieszeniu?
Mam taką sytuację że 2-3 lata temu straciłem prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Dostałem warunkowe umorzenie 2 lata zakazu i 3 lata próby. Teraz chce jechać do USA i stąd moje pytanie, żeby wyrobić wizę albo sepa jest pytanie o niekaralności. Jak USA zapatruje się na wyroki w zawieszeniu. Z góry dziękuję za pomoc...
Czy można wnieść o alimenty będąc w związku małżeńskim?
Czy można wnieść o alimenty będąc w związku małżeńskim? Nie mamy rozwodu ale już nie jesteśmy razem....

Wyszukiwarka