Czy sąd może zniec mi tego komornika?

Witam mam prośbę o pomoc w takiej sytuacji. Jestem po rozwodzie mamy 2 dzieci pelnoletnie i nie pelnoletnie. Niepełnoletnie wyprowadziło się do ojca z tego tytułu mam przysądzone alimety. Pełnoletnie nie uczące się i nie pracujące zostało że mną na moim utrzymaniu. W trudnej sytuacji zdążyło się że nie zapłaciłam 1 alimetow. Z tego tytułu mam egzekucję komornicza zadłużenie zostało spłacone i regularnie przez 1 roku mój pracodawca płaci komornikowi alimety i koszty komornika w czerwcu wniosłam wniosek o zniesienie postępowania komorniczego. Były mąz nie zgadza się na zniesienie komornika z zemsty. Czy sąd może zniec mi tego komornika by nie płacić jej miesięcznych kosztów. Które wolała bym przeznaczyć na niepełnoletnie dziecko niż płacić komornikowi. Proszę o pomoc
anonim cytuj
18-10-2021
Wierzycielem jest syn a jego prawnym opiekunem ojciec .Tylko on może wycofać sprawę od komornika,ewentualnie syn jak będzie pełnoletni a będą mu alimenty przyslugiwac (nauka )
 
anonim cytuj
18-10-2021
Zgodnie z polskim prawem egzekucyjnym, z chwilą spłaty długu oraz kosztów egzekucyjnych komornik winien na wniosek dłużnika umorzyć postępowanie egzekucyjne.

Witam mam prośbę o pomoc w takiej sytuacji. Jestem po rozwodzie mamy 2 dzieci pelnoletnie i nie pelnoletnie... Czy sąd może zniec mi tego komornika by nie płacić jej miesięcznych kosztów.


Jeśli zadłużenie wynikające z tytułu egzekucyjnego zostało spłacone w całości, w tym również koszty egzekucyjne, to możesz wnioskować o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Zgodnie z art. 827 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, postępowanie egzekucyjne umarza się, jeżeli egzekucja spełniła swój cel lub jeżeli stało się oczywiste, że dalsze prowadzenie egzekucji nie przyniesie rezultatu, chyba że wierzyciel żąda dalszego prowadzenia egzekucji i uiści zaliczkę na jej koszty. Jeżeli wierzyciel (w tym przypadku syn reprezentowany przez ojca) sprzeciwia się umorzeniu postępowania, sąd może to uczynić, jeśli uzna to za uzasadnione.

Wierzycielem jest syn a jego prawnym opiekunem ojciec .Tylko on może wycofać sprawę od komornika,ewentualnie syn jak będzie pełnoletni a będą mu alimenty przyslugiwac (nauka )


To prawda, że wierzyciel lub jego przedstawiciel prawny (w tym przypadku ojciec) może wycofać sprawę od komornika. Jednak jeżeli dług został już spłacony, dłużnik ma prawo do wnioskowania o umorzenie postępowania egzekucyjnego. W przypadku niepełnoletniego wierzyciela, decyzję w tej sprawie podejmuje jego przedstawiciel prawny, ale jeśli syn osiągnie pełnoletność, będzie mógł samodzielnie decydować w sprawie dalszej egzekucji.

W skrócie, jeśli zadłużenie zostało spłacone, możesz wnioskować o umorzenie postępowania egzekucyjnego w sądzie. Jeśli były mąż (jako przedstawiciel prawny syna) nie zgadza się na umorzenie postępowania, ostateczną decyzję podejmie sąd. Jeśli sąd uzna, że nie ma podstaw do dalszej egzekucji, postępowanie zostanie umorzone.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Odrzucenie spadku.
Sprawa dotyczy zrzeczenia się spadku. Rok temu zmarl moj ojciec. Jako że był zadłużony, zrzekliśmy się z rodzeństwem spadku w imieniu naszym i naszych dzieci. Zrzekliśmy się w sierpniu 2023 za nas, w styczniu 2024 za dzieci. W międzyczasie (w listopadzie 2023) dowiedzieliśmy się o kolejnym „spadku” po zadłużonej ciotce. Spadkobiercą został nasz zmarły ojciec, automatycznie więc przeszło na nas. Dodam, że ciotka zmarła pół roku przed ojcem, al...
Co w przypadku kilku zajęć komorniczych?
Witam, mam na koncie 7 komorników na kwotę przeszło 5 tys. Ilu komorników może zając wypłatę jednorazowo (miesięcznie) z umowy zlecenie? Czy tych 7 podzieli 1 wypłatę całą na siebie, czy jak już jeden zajmie swoją kwotę drugi musi czekać na przyszłą wypłatę za miesiąc i tak po kolei?...
Czy sąsiad ma obowiązek dołożyć się do ogrodzenia?
Czy robiąc ogrodzenie sąsiad musi się dołożyć do połowy kosztów? Jak zrobić aby się dołożył?...
pracodawca zmienil warunki pracy i płacy bez mojej zgody
Pracodawca chcąc zmienić warunki umowy podsunął do podpisania porozumienie zmieniające warunki pracy i płacy (z całego etatu na 1/2). Pracownik napisał że nie wyraża zgody na zmianę warunków i oddał pismo pracodawcy. Ten twierdzi że jest to równoznaczne z rozpoczęciem okresu wypowiedzenia. Pytanie czy pracodawca nie powinien wręczyć pracownikowi dokumentu - wypowiedzenia. Czy brak zgody na porozumienie zmieniające jest równoznaczne z wypowiedzeni...

Wyszukiwarka