Jak uzyskać informacje o spadku?

[Prawo spadkowe] Witam, sytuacja wygląda tak, że miesiąc temu dowiedzieliśmy się wraz siostrą o śmierci dziadka i babci (rodzice ojca - który nie żyje - jedynak) nie utrzymywaliśmy z tą częścią rodziny kontaktu dlatego dowiedzieliśmy się o śmierci dziadka bardzo późno. Zaraz mija 6 miesięcy od jego śmierci w spadku mamy mieszkanie ale nie jesteśmy pewni czy kredyt był spłacany. Wiem że spadek uznaje się za przyjęty po 6 miesiącach od śmierci lub momentu w którym się o niej dowiedziało... my dowiedzieliśmy się miesiąc temu jak wygląda postępowanie w takim przypadku? Czy ciężko jest przekonać sąd, że dowiedzieliśmy się o śmierci w późniejszym czasie? - myślę że rodzina od strony dziadków i ojca mogą to potwierdzić plus na dowód mamy screeny z komunikatora momentu w którym się dowiedzieliśmy o śmierci dziadka.
anonim cytuj
06-10-2021
Śmiało można to wykazać , plus można złożyć wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o sporządzeniu spisu inwentarza i zleceniu tego spisu miejscowemu komornikowi , wtedy będziecie mieli już pewność co wchodziło w skład majątku , i czy były jakieś zobowiązania kredytowe zaciągnięte ,a jeżeli tak w jakiej wysokości .
 
anonim cytuj
06-10-2021
Możecie przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza to znaczy splacacie dług tylko do wartości mieszkania i rzeczy które odziedziczyliszcie np wartość coś ma 1000 zl A dług 2000 zl to spłaca się 1000zl
 
anonim cytuj
06-10-2021
W pierwszej kolejności po dziadku odrzucają dzieci , czyli rodzice , dopiero jak oni odrzuca , odrzucacie wy . Jeśli odrzucili to można składać odrazu swój wniosek . Wniosek złożony oznacza zatrzymanie tego terminu 6 miesięcy . Ogólnie należy mieć akt zgonu , urodzenia , i jak dobrze pamietam chyba musiałam mieć akt małżeństwa .
 
anonim cytuj
06-10-2021
Tylko proszę pamiętać , że jak ma Pan dzieci to należy potem złożyć wniosek do sądu rodzinnego o zgodę na odrzucenie spadku i po otrzymaniu zgody , do cywilnego o dorzucenie spadku
 
anonim cytuj
06-10-2021

Sugerowane Tematy

Opieka nad dzieckiem.
Witam, czy przysługuje mi 2 dni opieki nad dzieckiem? (Dzieci w wieku 1 i 2 lat). Żona jeszcze nie pracuje - opiekuje się na co dzień dziećmi....
Mój ojciec ma liczne zadłużenia i zajęcia komornicze, w jaki sposób się przed tym uchronić oraz swoją rodzinę?
Witam. Mój ojciec ma liczne zadłużenia i zajęcia komornicze na pensji. Czy w związku z tym jest możliwość, że ja jako córka będę musiała te zadłużenia spłacać? Jeśli tak, w jaki sposób się przed tym uchronić oraz swoją rodzinę (mojego męża i dzieci)? Dziękuję pozdrawiam....
Nabycia praw do spadku
Witam. Matka zmarla 5 lat temu ma 4 dzieci. Nie bylo sprawy o nabycia praw do spadku. Jedno dziecko zmarlo w tym roku -syn . Czy zmarly syn ma prawo do nabycia praw do spadku po matce (kawaler bezdzietny)...
Umowa deweloperska na lokal mieszkalny
Będąc panną podpisałam umowę deweloperską na lokal mieszkalny, byłam wskazana jedynym nabywcą. Oddanie miało nastąpić do połowy 2021r. Do tego czasu wpłaciłam 100% kwoty za mieszkanie na rachunek powierniczy, wpłaty szły z mojego osobistego konta, nie brałam kredytu. Do tej pory deweloper opóźnia się z oddaniem. Co w przypadku jeśli wezmę teraz ślub i będę miała z mężem ustrój wspólności majątkowej? Czy jeżeli po ślubie deweloper przeniesie na ...

Wyszukiwarka