Zadłużone mieszkanie

Witam, pare miesięcy temu podpisaliśmy umowę z właścicielem mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości ale kilka dni temu okazało się ze mieszkanie jest zadłużone a właściwie jego właściciel który nie płaci alimentów, komornik chce zajac mieszkanie. Oczywiście fakt zadłużenia został ukryty przed nami w momencie podpisywania umowy, dostaliśmy pismo ze musimy od teraz wpłacać pieniądze na konto komornika. Oczywiście właściciel się na to nie zgadza i chce przepisać umowę na jakaś w której nie ma zapisu ze płacimy.. Czy biuro nieruchomości odpowiada za to w jakiś sposob i powinno się tym zajac? Jak mamy postąpić jeśli chodzi o wpłatę pieniędzy ? Powinnismy przelewać na konto komornika ? Jeśli dostaliśmy pismo kilka dni temu gdy mieszkanie wciąż jest na dłużnika czyli właściciela to czy powinnismy przelać pieniądze komornikowi?
anonim cytuj
13-11-2020
Jakiej treści to jest pismo? Zajęcie wierzytelności z tytułu umowy najmu?
Jeżeli tak,to pieniądze należy przekazywać na konto komornika. Trzeba też na piśmie poinformować że wierzytelność przysługuje w jakiej kwocie i do kiedy będzie przekazywana.
 
anonim cytuj
13-11-2020
Czy możemy dodać aneks do umowy o zmianie kwoty na mniejsza po prostu?
Jeżeli pismo o wysyłaniu pieniędzy na konto komornika otrzymaliśmy na przykład 11.11 i na umowie było napisane ze płacimy 40 zł a 15.11 podpisujemy aneks do umowy o zmianie kwoty na 30 zł to musimy wysłać kwotę przed czy po podpisaniu aneksu ?
 
anonim cytuj
13-11-2020
Trzeba uiszczać należności takie jakie wynikają z umowy. Natomiast nie udzielamy informacji i porad jak omijać przepisy.
Poza tym proszę mieć świadomość, że na wniosek wierzyciela nieruchomość może być zajęta i zlicytowana.
 
anonim cytuj
13-11-2020
Czy taka zmiana umowy na umowę z niższą opłatą nie będzie odpadała pod jakaś pomoc przy ukrywaniu majątku?
 
anonim cytuj
13-11-2020
Jeżeli "dogadanie się" będzie polegać na tym, że w umowie będzie inna kwota niż faktycznie płacona (niższa) to tak, może być przestępstwo pomocnictwa przy udaremnianiu zaspokojenia wierzyciela.
 
anonim cytuj
13-11-2020
Jest taka fundacja o się zajmuje różnymi problemami z zadłużonymi mieszkaniami i można tam dostać bezpłatne konsultacje jakoś nazywa się fundacja wolnoścci mieszkaniowej czy coś. Spróbuj tam uzyskać pomoc
 
anonim cytuj
03-03-2023

Sugerowane Tematy

Umowa najmu okazjonalnego z firmą.
Witam, wynajmuję mieszkanie. Dostałam ofertę od firmy, która chce wynająć ode mnie moje mieszkanie. Czy mogę z nimi podpisać umowę Najmu Okazjonalnego? Czy na podstawie umowy najmu zwykłego, nieokazjonalnego mogę płacić podatek ryczałtem?...
zbiorowy pozew za PPV - clout mma
Witam, potrzbuje podpowiedzi. kilka dni temu odbyla sie gala clut mma. wykupilem PPV, zaplacilem chyba 44 zł, albo cos takiego, a pozniej okazalo sie ze przez 80% transmicji nie bylem w stanie nic zrobic. co chwile wyskakiwaly na stronie z playerem inne komunikaty. raz error 403, raz jakis inny, innym razem w ogole nie bylem w stanie sie zalogowac. juz nie chodzi o te pieniadze, tylko ja po prostu kupe nerwow stracilem. bardzo kibicowalem, mia...
Czy pracodawca może nie przedłużyć umowy zawartej na czas określony?
Czy pracodawca może nie przedłużyć umowy zawartej na czas określony /to już trzecia umowa zawarta na 12 miesięcy plus na okres próbny 3 miesięczny/ osobie będącej w okresie ochronnym. Trzecia umowa jest zawarta do 31 sierpnia a wiek emerytalny będzie osiągnięty 2 września. Pracodawca zaproponował przedłużenie umowy z jednoczesnym przeniesieniem na inne stanowisko z pomniejszeniem wynagrodzenia, ale pracownik nie wyraził zgody. Jednocześnie cały c...
Podział majątku po rozwodzie.
Mam straszny problem z samochodem, który kupiłam z mężem jeszcze w trakcie trwania małżeństwa. Ja jestem współwłaścicielem tego samochodu. Chciałam go sprzedać i oddać mu połowę pieniędzy za niego, tak by było najprościej. Niestety jest człowiekiem zawistnym i samochód zabrał i ja w obecnej chwili nie mam do tego samochodu żadnego dostępu ani do dokumentów. W tej chwili wyjechał i ma to daleko gdzieś. Teraz zaczęły mi przychodzić wezwania do zapł...

Wyszukiwarka