zatrzymanie sprzętu elektronicznego

W grudniu ubiegłego roku funkcjonariusze CBŚP przeszukali moje mieszkanie i zatrzymali sprzęt elektroniczny, który trafił w ręce biegłego z zakresu informatyki. Głównym zainteresowanym prokuratury i prowodyrem całego zamieszania był członek rodziny, który nie mieszka ze mną od wielu lat. Jego obecny dom również przeszukano, a on sam trafił do aresztu śledczego, w którym przebywa do dziś. Z dokumentu postanowienia wynika, że moje mieszkanie zostało przeszukane dlatego, że... jesteśmy spokrewnieni, a obszar mojej działalności gospodarczej pokrywa się z przestępstwami, o które podejrzewany jest wspomniany członek rodziny. Na tym kończy się mój udział w całej sprawie. Do dzisiaj nie byłem przesłuchany w żadnym charakterze. Do dzisiaj prokurator nie zwrócił mi także zabezpieczonego sprzętu. Nastała całkowita cisza.
Od marca wysłałem do prokuratora prowadzącego sprawę aż trzy wnioski o wydanie sprzętu na podstawie art. 230 § 2 k.p.k. i nie otrzymałem ani jednej odpowiedzi. Dwa z nich dotyczyły zwrotu wszystkich zabezpieczonych przedmiotów, a jeden uwzględniał zwrot samego laptopa, który jest mi niezbędny do pracy. Oczywiście dołączyłem dokumenty świadczące o tym, że jestem faktycznym właścicielem sprzętu i odpowiednio uzasadniłem moje prośby. Wnioski nie zawierały żadnych wad i błędów formalnych, dlatego dziwi mnie brak jakiegokolwiek odzewu. Uprzedzam również potencjalne pytania - wszystko jest legalne, a ja sam nie mam ze sprawą nic wspólnego.
Jakie jeszcze kroki mogę wykonać, by skutecznie walczyć o zwrócenie sprzętu?
anonim cytuj
25-09-2020
Winien Pan złożyć zażalenie na podstawie art 236 kpk
 
anonim cytuj
25-09-2020
Bardzo dziękuję za wskazówkę.
Dziwię się, że radca prawny, z pomocy którego korzystałem na początku, nie zapropronował takiego kroku, tylko zalecał wysyłanie wniosków na podstawie art. 230 § 2 k.p.k.
Rozsądniej będzie wobec tego złożyć zażalenie na postanowienie o przeszukaniu (art. 219 § 1 w zw. z art. 236 k.p.k), czy na zatrzymanie rzeczy (art. 217 § 1 w zw. z art. 236 k.p.k)?
 
anonim cytuj
25-09-2020
Dobrze, teraz doczytałam, że Pan niczego nie dostał. Zatem zażalenie nie będzie skuteczne, bo upłynął termin do jego wniesienia. A biegł on 7 dni od doręczenia pierwszego postanowienia. Czy wie Pan od tego członka rodziny na jakim etapie jest postępowanie?
 
anonim cytuj
25-09-2020
Wciąż gromadzone są dowody w sprawie, która dotyczy wielu osób. Końca postępowania nie widać. Sąd po raz kolejny przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie tymczasowego aresztowania. Według jego adwokata nie ma dowodów na zarzucane mu czyny, a kontakt z prokuratorem jest wyjątkowo utrudniony. Jego żona już w lutym otrzymała zwrot rzeczy zatrzymanych podczas przeszukania ich posesji. W zasadzie wiem tylko tyle, bo nie utrzymujemy zbyt bliskich relacji.
 
anonim cytuj
25-09-2020

Sugerowane Tematy

kwarantanna (zasiłek)
Dzień dobry. Czy jeżeli osoba zatrudniona na trzy różne umowy zlecenie zostanie wysłana na kwarantanne należy jej się jakiś zasiłek na ten okres? Osoba nie opłaca składek chorobowych od 3 miesięcy, ponieważ do końca września pracowala na podstawie umowy o pracę....
Zalanie mieszkania sąsiada w wynajmowanym mieszkaniu.
Witam, dzisiaj zaszła sytuacja w wynajmowanym przeze nie mieszkaniu w bloku, że zalałem sąsiada z dołu. Wąż od pralki który wisiał na wannie spadł z niej i zalał podłogę łazienki, zorientowałem się po kilku minutach, że woda z węża zalewa łazienkę. Szybko wziąłem się za wycieranie podłogi do sucha lecz było już za pózno, sąsiad z dołu zapukał do drzwi i poinformował o zalaniu ( nie wiem w jakim stopniu bo po próbie zainteresowania się sprawą i ze...
Czy jest możliwość rozwiązania umowy z PGE? Lub zmiany taryfy?
Dziś podpisałam umowę o prąd budowlany przez niestety moją nie uwagę i wprowadzenie mnie w błąd niestety nie mam jak tego udowodnić brak świadków. Czy jest możliwość rozwiązania umowy z PGE? Lub zmiany taryfy? Umowa podpisana w siedzibie PGE. Czy PGE może wymagać ode mnie żebym miała prąd budowlany czyli taryfę C11 która jest dla firm jeśli na działce stoi budynek stan surowy otwarty ale ze względu na sytuację z inflacja budowa na razie je...
Zniesienie współwłasności nieruchomości
Dzień dobry. Chciałam dopytać o pewne informacje związane ze zniesieniem współwłasności nieruchomości. Współwłasność zostanie zniesiona u notariusza, nie w sądzie. Notariusz wyliczył całościowe koszty, wliczając w to podatek od 1/2 wartości nieruchomości, który musi zapłacić strona przejmująca nieruchomość. Może to głupie pytanie, ale chciałabym się upewnić- pozostałe koszty ponoszą obie strony solidarnie, po połowie? Czy całość kosztów p...

Wyszukiwarka