odrzucenie spadku

Dzień dobry,
Potrzebuje informacji na temat nabycia bądź odrzucenia spadku.
Niedawno zmarła siostra męża, która nie założyła nigdy swojej rodziny. Osoby, które dziedzicza to ojciec oraz brat. My tego spadku nie chcemy i mąż chce spadek odrzucić, mamy też 2 dzieci i wiemy, że będzie trzeba w ich imieniu też to zrobić. Moje pytanie brzmi, czy mąż może się zrzec spadku przed notariuszem na rzecz ojca i wtedy nie będziemy musieli się już zrzekac spadku za dzieci czy jednak cała procedura z dziećmi również obowiązuje?
anonim cytuj
22-09-2020
Nie można się zrzec na rzecz innej osoby. Najpierw zrzeka się mąż, a potem dzieci.
 
anonim cytuj
22-09-2020
czy ja jako żona mam coś w ogóle do tego spadku?
 
anonim cytuj
22-09-2020
nie, nawet gdyby mąż przyjął spadek to nie należy on do wspólnoty małżeńskiej. No chyba, że ktoś Panią umieścił w testamencie - ale jak mniemam tak nie jest.
 
anonim cytuj
22-09-2020
na szczęście nie
 
anonim cytuj
22-09-2020
no to w takim razie wystarczy, że mąż się zrzeknie, a następnie dzieci. Nie mam jednak pewności w 100% czy w przypadku dzieci wystarczy zrzeczenie się notarialne czy trzeba to zrobić przed sądem. Macie na to pół roku od momentu kiedy dowiedzieliscie się o śmierci spadkodawcy.
 
anonim cytuj
22-09-2020

Sugerowane Tematy

Przedłużenie umowy w ciąży
Podjęłam zatrudnienie, w nowym miejscu nie wiedząc, że jestem w ciąży (wcześniej pracowałam u innego pracodawcy, ciągłość pracy jest zachowana). W nowej pracy mam 6-miesięczny okres próbny. Aktualnie jestem w 3 miesiącu ciąży. Przed podpisaniem umowy wstępnie ustaliłam z nowym pracodawcą, że po 3-4 miesiącach pracy podejmiemy temat dalszej współpracy. Czy muszę informować pracodawcę o ciąży podczas tej rozmowy? Czy mogę to „przemilczeć” i prosić ...
Czy inwalida jest zwolniony z opłat za abonament RTV??
Witam. Posiadam II grupę inwalidzką. Od listopada jestem właścicielką mieszkania. Wcześniej właścicielem był mój tata. Płacił on abonament RTV. Moje pytanie brzmi. Czy jako osoba z drugą II grupą jestem zwolniona z opłat czy nie? ...
Prace społeczne.
Mam do odpracowywania 30godzin miesięcznie, czy pomimo pracy zawodowej na 3 zmiany, można będzie to jakoś pogodzić? w sensie chodzi o to czy pani kurator będzie mogła się ze mną dogadać co do godzin w danym tyg. w którym to będę mógł odpracować?...
Co jeżeli osoba składająca pozew podała zły adres pozwanego?
Czy jeżeli osoba która złożyła pozew w sądzie podała zły adres pozwanego i pozwany nic nie wie ,że takowy pozew wogole został złożony. To co w takiej sytuacji zrobi sąd?...

Wyszukiwarka