Pytanie użytkownika
Ponad 3 msce temu u mnie w domu na imprezie jeden z gości pod wpływem alkoholu zabrał moje auto pokryjomu przejechał dosyć spory kawałek i się nim rozbił. Pojechałem ze znajomymi go wyratować czyli zamówiliśmy lawetę i nie zgłaszaliśmy tego na policje. Spisałem z nim umowę że w ciągu 3mscy ma mi spłacić samochód. Niedługo po tym wydarzeniu on i tak poszedł siedzieć tyle tylko że za alimenty. I tak 3msce minęły w ciągu których miałem być spłacony lecz on dalej siedzi za te alimenty i co by było lepszą opcją iść na policję i zgłosić całą prawdę czy iść po prostu z tą umową sprzedaży auta gdzie został przekroczony termin spłacenia? Podejrzewam że jak teraz to zgłoszę to może mi coś grozić za to że zawiadomiłem policji od razu jeśli tak to co?