Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie sposobu ustalania wysokości wskaźnika rocznej opłaty telekomunikacyjnej oraz terminów i sposobu jej uiszczania

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 5 czerwca 2025 r. w sprawie sposobu ustalania wysokości wskaźnika rocznej opłaty telekomunikacyjnej oraz terminów i sposobu jej uiszczania

Obowiązuje
Paragrafy 4
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 12.06.2025
§
Widoczne: 4 z 4 paragrafów
§ 1
§ 2
1. Opłatę płatną w ratach kwartalnych uiszcza się w terminach do końca lutego, maja, sierpnia i listopada roku, za który opłata jest należna. 2. Opłatę płatną w ratach półrocznych uiszcza się w terminach do końca lutego i do końca sierpnia roku, za który opłata jest należna.
1) Minister Cyfryzacji kieruje działem administracji rządowej – informatyzacja, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Cyfryzacji (Dz. U. poz. 2720). Dziennik Ustaw –2– Poz. 767 3. Opłatę płatną jednorazowo uiszcza się do końca sierpnia roku, za który opłata jest należna. 4. Jeżeli termin, o którym mowa w art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej, upływa w trakcie trwania roku, za który opłata jest należna, opłatę uiszcza się w terminie do końca grudnia tego roku.
§ 3
Opłatę uiszcza się przelewem bankowym na rachunek bieżący dochodów Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
§ 4
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2026 r.2) Minister Cyfryzacji: K. Gawkowski
2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie sposobu usta- lania wysokości wskaźnika rocznej opłaty telekomunikacyjnej oraz terminów i sposobu jej uiszczania (Dz. U. poz. 2017), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, zgodnie z art. 104 pkt 27 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Przepisy wpro- wadzające ustawę – Prawo komunikacji elektronicznej (Dz. U. poz. 1222).
Brak wyników