1. Nauka w szkole kończy się egzaminem końcowym, zwanym dalej „egzaminem na podoficera”. 2. Komendant szkoły na podstawie programów kształcenia ustala zakres egzaminu na podoficera. 3. Warunkiem dopuszczenia kandydata na podoficera do egzaminu jest uzyskanie przez niego pozytywnych ocen lub zaliczeń z przedmiotów objętych programem kształcenia. 4. Egzamin na podoficera obejmuje sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności wykonywania czynności prak- tycznych. 5. Sprawdzenie wiedzy teoretycznej odbywa się w formie pisemnej. 6. Warunkiem przystąpienia do sprawdzenia umiejętności wykonywania czynności praktycznych jest uzyskanie oceny pozytywnej ze sprawdzenia wiedzy teoretycznej. 7. Na ogólną ocenę z egzaminu na podoficera składają się oceny ze sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności wykonywania czynności praktycznych. 8. Warunkiem zdania egzaminu na podoficera jest uzyskanie ocen pozytywnych ze sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności wykonywania czynności praktycznych.  Dziennik Ustaw –4– Poz. 1094 9. Egzamin na podoficera przeprowadza komisja egzaminacyjna powołana przez komendanta szkoły. Do składu komisji powołuje się podoficerów – przedstawicieli centrów szkolenia i jednostek wojskowych. 10. Z przebiegu egzaminu na podoficera sporządza się dokumentację, którą podpisują wszyscy członkowie komisji. 11. Kandydat na podoficera, który złożył egzamin z wynikiem pozytywnym, uzyskuje świadectwo ukończenia szkoły. 12. Wzór świadectwa ukończenia szkoły jest określony w załączniku do rozporządzenia.