1. Przeprowadzenie badania psychofizjologicznego funkcjonariusza w związku z postępowaniem prowadzonym w sprawach, o których mowa w art. 1 ust. 2a ustawy, następuje na podstawie pisemnego skierowania Komendanta Głównego. 2. Skierowanie następuje na pisemny wniosek Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Straży Granicznej, Komendanta Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, komendanta oddziału Straży Granicznej, komendanta ośrodka szkolenia Straży Granicznej, komendanta ośrodka Straży Granicznej albo kierownika komórki organizacyjnej Komendy Głównej właściwego dla danego postępowania prowadzonego w sprawach, o których mowa w art. 1 ust. 2a ustawy.  Dziennik Ustaw –4– Poz. 79 3. We wniosku wskazuje się osobę upoważnioną do udzielania osobom przeprowadzającym badanie psychofizjologiczne informacji o okolicznościach mających istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy, o której mowa w art. 1 ust. 2a ustawy, których stwierdzenie wymaga przeprowadzenia badania psychofizjologicznego.