1. Niezwłocznie po wydaniu orzeczenia o zastosowaniu wobec nieletniego środka tymczasowego, o którym mowa w art. 44 pkt 5 ustawy, sędzia przesyła do komisji pisemny wniosek o skierowanie nieletniego do ośrodka, do którego dołącza odpis orzeczenia o zastosowaniu wobec nieletniego tego środka tymczasowego. 2. Komisja wydaje skierowanie w formie pisemnej niezwłocznie. Odpis orzeczenia, o którym mowa w ust. 1, komisja przesyła do ośrodka, do którego nieletni został skierowany. 3. O skierowaniu do ośrodka komisja zawiadamia:
1) sąd wykonujący środek tymczasowy, o którym mowa w art. 44 pkt 5 ustawy;
2) organ prowadzący postępowanie;
3) ośrodek, do którego nieletni został skierowany;
4) rodziców albo opiekuna nieletniego.
Treść przepisu