1. Egzamin wstępny odbywa się w obecności co najmniej
3 członków komisji kwalifikacyjnej.
2. Nieobecność kandydata podczas egzaminu wstępnego albo stawienie się na
egzamin wstępny po jego rozpoczęciu, bez względu na przyczynę, uważa się za
odstąpienie od udziału w egzaminie wstępnym.
3. Kandydaci podczas egzaminu wstępnego nie mogą korzystać z tekstów
aktów prawnych, komentarzy, orzecznictwa oraz innej pomocy, a także nie mogą
posiadać urządzeń służących do przekazu lub odbioru informacji.
4. Przewodniczący komisji kwalifikacyjnej wyklucza z egzaminu wstępnego
kandydata, który podczas egzaminu wstępnego korzystał z pomocy innej osoby,
posługiwał się niedozwolonymi materiałami lub posiadał niedozwolone
urządzenia, pomagał pozostałym kandydatom lub w inny sposób zakłócał przebieg
egzaminu wstępnego.
5. Wykluczenie, o którym mowa w ust. 4, następuje w drodze postanowienia,
na które nie przysługuje zażalenie.
6. Postanowienie o wykluczeniu z egzaminu wstępnego kandydata stanowi
podstawę do wydania przez komisję kwalifikacyjną w stosunku do tego kandydata
uchwały o negatywnym wyniku egzaminu wstępnego.