Art. 7. 1. Wniosek o ponowne wykorzystywanie składa się do podmiotu sektora publicznego posiadającego dane, o których mowa w art. 3 ust. 1 rozporządzenia 2022/868, za pośrednictwem ministra właściwego do spraw informatyzacji, zgodnie z art. 8 ust. 2 zdanie pierwsze tego rozporządzenia. 2. Minister właściwy do spraw informatyzacji przekazuje wniosek o ponowne wykorzystywanie do wskazanego w tym wniosku podmiotu sektora publicznego niezwłocznie, niepóźniej jednak niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania tego wniosku. 3. W przypadku niewskazania we wniosku o ponowne wykorzystywanie podmiotu sektora publicznego minister właściwy do spraw informatyzacji zwraca wnioskodawcy ten wniosek niezwłocznie, niepóźniej jednak niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania tego wniosku.