Wniosek o nabycie akcji ze środków Funduszu lub wniosek o objęcie akcji ze środków Funduszu wraz z załącz- nikami podmiot wnioskujący o nabycie akcji lub podmiot wnioskujący o objęcie akcji składa do ministra właściwego do spraw aktywów państwowych.