1. Egzaminy eksternistyczne przeprowadza się dwa razy w ciągu roku:
1) w zimowej sesji egzaminacyjnej – w okresie od dnia 1 lutego do ostatniego dnia lutego;
2) w jesiennej sesji egzaminacyjnej – w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października. 2. Egzamin eksternistyczny z danych zajęć edukacyjnych jest przeprowadzany w tym samym terminie w całym kraju. 3. Komunikat w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminów eksternistycznych, o którym mowa w art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwszym ustawy, w danej sesji egzaminacyjnej jest ogłaszany nie później niż na 30 dni przed ter- minem rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej, o którym mowa w ust. 1. 4. Komunikat w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których można korzystać na egzaminach eksterni- stycznych z poszczególnych zajęć edukacyjnych, o którym mowa w art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret drugim ustawy, w danej sesji egzaminacyjnej jest ogłaszany nie później niż na 15 dni przed terminem rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej, o którym mowa w ust. 1. 5. Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminów eksternistycznych, o której mowa w art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. b ustawy, w zimowej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w danym roku jest ogłaszana nie później niż do dnia 31 paź- dziernika roku poprzedzającego rok, w którym są przeprowadzane egzaminy eksternistyczne. 6. Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, nie później niż na 15 dni przed terminem rozpoczęcia sesji egzaminacyj- nej, o którym mowa w ust. 1, zamieszcza na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej informację o miejscach, w których przeprowadza się egzaminy eksternistyczne z poszczególnych zajęć edukacyjnych w danej sesji egzaminacyjnej.
Treść przepisu