Aplikanci notarialni i zastępcy notarialni mają prawo uczestniczyć
w walnych zgromadzeniach notariuszy izby notarialnej; mogą oni zabierać głos
w obradach, jednakże bez prawa składania wniosków i brania udziału w głosowaniu.