1. Rektor występuje do ministra z wnioskiem o przyznanie studentowi stypendium, zwanym dalej „wnioskiem”, którego wzór określa załącznik do rozporządzenia, w terminie do dnia 15 października. Ilość wniosków nie może przekra- czać 0,5% ogólnej liczby studentów danej uczelni. 2. Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające uzyskanie przez studenta znaczących osiągnięć, o których mowa w § 5, oraz oświadczenie studenta:
1) potwierdzające, że przedstawione we wniosku osiągnięcia artystyczne lub naukowe są zgodne ze stanem faktycznym i są związane z odbywanymi studiami;
2) o ukończonych lub realizowanych studiach wyższych i uzyskanych tytułach zawodowych pozwalające na stwierdze- nie możliwości przyznania stypendium zgodnie z art. 93 ust. 1–3 ustawy;
3) o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby rozpatrzenia wniosku, przyznania oraz wy- płacenia stypendium;
4) o wyrażeniu zgody lub odmowie wyrażenia zgody na zamieszczenie jego imienia i nazwiska – w przypadku przyzna- nia stypendium – na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra. 3. Wniosek przekazuje się w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem zaufa- nym albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym za pomocą systemu teleinformatycznego wskazanego przez ministra w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra. 4. Wniosek przekazany w terminie późniejszym niż określony w ust. 1 pozostawia się bez rozpoznania.