1. Szkolenie teoretyczne w module podoficerskim ochotnik odbywa na wniosek złożony do rektora uczelni, w której realizowane jest to szkolenie, po ukończeniu szkolenia podstawowego. 2. Szkolenie kończy się egzaminem. 3. Rektor uczelni wystawia zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego z wynikiem pozytywnym. 4. Ochotnik, który ukończył szkolenie teoretyczne, przedstawia zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego z wynikiem pozytywnym odpowiednio:
1) dowódcy jednostki wojskowej – w przypadku żołnierza aktywnej rezerwy;
2) szefowi wojskowego centrum rekrutacji, o którym mowa w § 4 ust. 1 – w przypadku żołnierza pasywnej rezerwy.
Treść przepisu