Dla wychowanków przebywających w okręgowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych i w schroniskach dla nieletnich, w dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze, w szczególności:
1) zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów;
2) zajęcia sportowe, turystyczne i krajoznawcze;
3) zajęcia zwiększające szanse edukacyjne;
4) zajęcia w warsztatach szkolnych;
5) prace społecznie użyteczne;
6) zajęcia w ramach wolontariatu. Dziennik Ustaw –2– Poz. 1927
Treść przepisu