Przy gospodarowaniu nieruchomościami uwzględnia się, w pierwszej kolejności, potrzeby państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej oraz osób uprawnionych, o których mowa w art. 16 ust. 1.