1. W Krajowym Zjeździe Lekarzy Weterynarii biorą udział delegaci wybrani przez okręgowe zjazdy lekarzy weterynarii oraz z głosem doradczym – niebędący delegatami – członkowie ustępujących organów Izby. 2. Liczbę delegatów określa Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna zgodnie z regulaminem, o którym mowa w art. 39 ust. 1 pkt 6. 3. Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii zwołuje Krajowa Rada Lekarsko-
-Weterynaryjna co 4 lata. 4. Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii zwołuje Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna:
1) na wniosek Krajowej Komisji Rewizyjnej;
2) z własnej inicjatywy;
3) na wniosek co najmniej 1/5 okręgowych rad lekarsko-weterynaryjnych. 5. Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii powinien być zwołany w ciągu 3 miesięcy od dnia wpływu wniosku o zwołanie Zjazdu i obraduje nad sprawami, dla których został zwołany.