Kto, zauważywszy wystąpienie awarii, nie zawiadomi o tym
niezwłocznie osób znajdujących się w strefie zagrożenia oraz jednostki
organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej albo wójta, burmistrza lub prezydenta
miasta, czym narusza obowiązek określony w art. 245 ust. 1,
podlega karze grzywny.