W trakcie części pisemnej egzaminu kandydat może opuścić salę egzaminacyjną po uzyskaniu zgody członka składu egzaminacyjnego. Przed opuszczeniem sali przez kandydata jego praca egzaminacyjna jest zabezpieczana w taki sposób, aby uniemożliwić dostęp do niej innym osobom uczestniczącym w egzaminie. Fakt opuszczenia przez kandydata sali egzaminacyjnej jest odnotowywany w protokole, o którym mowa w § 35 ust. 1.