Badania odbiorcze mają na celu sprawdzenie, czy:
1) urządzenie jest zgodne z dokumentacją;
2) montaż i przeznaczenie urządzenia są zgodne z instrukcją eksploatacji oraz przepisami o dozorze technicznym;
3) umieszczone na urządzeniu napisy ostrzegawcze, informacje i instrukcje są czytelne;
4) urządzenie może być przekazane do bezpiecznej eksploatacji.