Wniosek o wpisanie infrastruktury na Mapę, zwany dalej „wnioskiem”, składa się w terminie wskazanym w ko- munikacie o naborze wniosków, za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, zwanego dalej „ministrem”, w formie dokumentu elektronicznego uwierzytelnionego przy użyciu kwali- fikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu zaufanego.