1. Lekarz albo lekarz dentysta przedstawia okręgowej radzie lekarskiej do wglądu dokumenty potwierdzające realizację obowiązku doskonalenia zawodowego za dany okres rozliczeniowy. 2. Lekarz albo lekarz dentysta realizujący obowiązek doskonalenia zawodowego w ramach programu przyjętego przez towarzystwo naukowe lub kolegium specjalistów może wystąpić do okręgowej izby lekarskiej, której jest członkiem, o wpisanie do okręgowego rejestru lekarzy i lekarzy dentystów liczby punktów uzyskanych w okresie rozliczeniowym, zgodnej z załącznikiem do rozporządzenia, na podstawie zaświadczenia wydanego przez to towarzystwo lub kolegium specjalistów. 3. Liczba punktów edukacyjnych odpowiadających poszczególnym formom doskonalenia zawodowego oraz doku- menty potwierdzające odbycie tego szkolenia są określone w załączniku do rozporządzenia.