Uposażenie zasadnicze wypłaca się żołnierzowi miesięcznie w terminie, o którym mowa w art. 476 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, zwanej dalej „ustawą”.