Współdziałanie organów KAS z jednostkami współdziałającymi polega na:
1) podejmowaniu i koordynacji wspólnych działań mających na celu zapobieganie i zwalczanie naruszeń przepisów prawa;
2) współpracy przy zabezpieczeniu miejsc przestępstw lub przestępstw skarbowych;
3) tworzeniu, w miarę potrzeby, wspólnych zespołów konsultacyjnych o charakterze doradczym;
4) organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń.