Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników telewizyjnych i radiofonicznych w roku kalenda- rzowym 2023, po uwzględnieniu zniżek, o których mowa w § 1, wynosi:
1) za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego:
a) 53,00 zł za dwa miesiące,
b) 78,70 zł za trzy miesiące,
c) 155,70 zł za sześć miesięcy,
d) 294,90 zł za rok kalendarzowy;
2) za używanie odbiornika radiofonicznego:
a) 16,90 zł za dwa miesiące,
b) 25,10 zł za trzy miesiące,
c) 49,60 zł za sześć miesięcy,
d) 94,00 zł za rok kalendarzowy. Dziennik Ustaw –2– Poz. 1419