§ 1. Walne zgromadzenia notariuszy izby notarialnej są zwyczajne lub
nadzwyczajne.
§ 2. Zwyczajne walne zgromadzenie notariuszy zwołuje, w pierwszym kwartale
każdego roku, rada izby notarialnej. Nadzwyczajne walne zgromadzenie może być
zwołane z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości, na podstawie uchwały rady albo na
wniosek co najmniej 1/5 ogólnej liczby notariuszy wchodzących w skład izby.
§ 3. W walnym zgromadzeniu jest obowiązany uczestniczyć każdy notariusz
należący do danej izby.
Treść przepisu